Архів новин

Закон про зайнятість населення має надати роботодавцям однакові умови - Барилюк

Новий Закон «Про зайнятість населення», який вступив у дію з 1 січня 2013 року, має низку переваг, але є й недоліки. Зокрема, передбачено, що всі роботодавці, які створюють нові робочі місця і беруть на роботу молодь терміном на два роки, мають змогу отримувати відшкодування єдиного соціального внеску протягом першого року роботи. Однак, досі Кабмін не прийняв постанови, яка б регламентувала порядок виплати цього соціального внеску.

Про це 23 травня на прес-конференції повідомив директор Львівської обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

Водночас Барилюк запевнив, що тут закон матиме зворотну силу і всі роботодавці отримають відшкодування з 1 січня 2013 року.

«Для суб’єктів малого бізнесу, які будуть працевлаштовувати безробітних на новостворені робочі місця, буде також відшкодовуватися єдиний соціальний внесок протягом першого року. Роботодавці великого бізнесу, які працевлаштовують безробітних і виплачують зарплату не нижчу як три мінімальні зарплати, матимуть праву на компенсацію 50% єдиного соціального внеску. Для малого бізнесу більші преференції, для великого – менші. На мою думку, тут є певне недопрацювання. Роботодавців треба поставити в однакові умови», – розповів Барилюк.

Також директор обласного центру зайнятості зазначив про низку інших переваг нового закону.

Зокрема, тепер в оголошеннях про вакансії роботодавці не мають право зазначати відомості дискримінаційного характеру, зокрема, вік, стать, етнічне, соціальне походження, місце проживання тощо. «Це заборонено законом. Всі мають однакове право на працевлаштування», – наголосив Барилюк.

Окрім того, за його словами, пільги при працевлаштуванні мають люди старші, ніж 50 років. «Вони прирівнюються до молоді при прийомі на роботу. За них роботодавець теж буде отримувати відшкодування єдиного соціального внеску», – пояснив директор обласного центру зайнятості.

Оплату послуг кадрових агентств у разі добору працівників відтепер здійснює виключно роботодавець. Закон забороняє брати плату з людей при спілкуванні з кадровими агентствами.

Є переваги і для молоді, яка хоче працювати у селі.

«Молодим спеціалістам, які погоджуються три роки працювати за фахом у сільській місцевості держава надає житло і виплачується одноразова адресна допомога у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. Для тих, хто залишиться працювати в селі 10 років, надане житло стає їх власністю. Дуже хороша норма для випускників вузів, які пов’язані з аграрним, освітнім, медичним секторами», – вважає Барилюк.

Він розповів, що відповідно до нового закону, люди старші ніж 45 років можуть перевчитися, здобути інший фах, отримавши відповідний ваучер у центрі зайнятості.

А робітники, які працювали у тіньовому секторі економіки, зможуть підтвердити свою кваліфікацію і отримати сертифікат державного зразка.

«Комісія центру зайнятості приймає іспит у людини і їй видається сертифікат державного зразка, який підтверджує, що вона фахівець у цій галузі», – пояснив Барилюк.

Серед негативів нового закону Барилюк назвав відсутність дотацій на створення нових робочих місць. «Ми запропонували законодавчу ініціативу, законопроект перебуває на розгляді в Кабміні. Ми запропонували створення нових робочих місць шляхом відшкодування відсоткових ставок за кредитами для малого бізнесу», – зазначив він.

Окрім того, на думку Барилюка, потрібно зняти у законодавстві норму про те, що мешканець села не може отримати статус безробітного, оскільки є членом особистого селянського господарства.

ЗІК

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут