Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
22/05/13

За що цькують "Карпати"

«Сліпої покірності від нас ніхто не дочекається», - під таким заголовком на офіційному сайті ФК "Карпати" опубліковане інтерв'ю з його генеральним директором. Подаємо його повнотекстово: "Широкого резонансу в українських мас-медіа набув сюжет у програмі «Великий футбол» від 19 травня цього року, де творцями телевізійного проекту була піднята тема начебто невиконання футбольним клубом «Карпати» фінансових зобов’язань перед деякими футболістами команди. Це і стало предметом розмови з генеральним директором ФК «Карпати» Ігорем Дедишиним.

– Ігоре Михайловичу, «Карпати» звинувачують у тому, що клуб, мовляв, регулярно не виконує фінансові зобов’язання перед гравцями...
– Насамперед наголошу – допоки не ухвалено остаточних рішень органів футбольного правосуддя, «Карпати» жодних невиплачених фінансових зобов’язань перед нинішніми гравцями та екс-гравцями команди не мають. Власне, абсолютно некоректний та неетичний підхід з боку журналістів програми у цьому питанні наштовхує на думку, що згаданий сюжет був відверто замовним, мабуть, у високих кабінетах, а тема притягнута за вуха. В принципі, цей факт мене абсолютно не дивує, адже цілком органічно вкладається у канву проявів агресивного інформаційного тиску на львівський клуб. При чому цього разу на «Карпати» нацькували вельми цікавих персонажів.

– Про кого йдеться?
– Про адвокатів, які захищають інтереси футболістів і водночас дивним чином фігурують як юристи у справі про сумнозвісний матч «Металіст» – «Карпати». Зокрема, Маркіян Ключковський представляє інтереси «Металіста» у справі щодо цього матчу, а відтепер, як виявилось, став адвокатом Крістобаля. А також Дмитро Коробко, що представляє інтереси футболістів, задіяних у тому матчі – Іщенка, Кобіна, Налєпи і Федоріва, і паралельно захищає й інтереси Кузнецова, перехопивши естафету у широко відомого у вузьких колах Іллі Скоропашкіна, який так і не зміг дати собі раду з інтересами свого клієнта. Коробко - такий собі донецький адвокат, «ентузіаст», як називала його преса, що ніколи не мав жодного стосунку до футболу, і став відомим та угодним лише після того, як у 2010 році подав до суду на президента Федерації Футболу України Григорія Суркіса. Звісно ж, після такого стрімкого кар’єрного дебюту здібний правник почав одну за одною вигравати справи в органах футбольного правосуддя, при чому роблячи це легко і невимушено, «однією лівою».

І це роблять юристи, яким як нікому іншому чудово відомо про такі поняття як «адвокатська таємниця» чи «захист персональних даних», про неприпустимість жодних коментарів, прогнозів чи оціночних суджень, поки справа перебуває у судовому провадженні. Ви ще вірите у те, що вони абсолютно випадково «забули» про це на один день, поки знімався згаданий сюжет у програмі «Великий футбол»?

Тобто вони фігурують всюди, але незмінно проти «Карпат». Очевидно, що вони мають зобов’язання перед харківським клубом зробити все для того, щоб він не став другим «Олімпіком» з Марселя. Я не прихильник конспірологічних версій і теорій змов, але усе вказує на те, що ці два адвокати прямо зацікавлені в тому, щоб створити «Карпатам» такий негативний емоційний фон напередодні винесення вердикту суду в Лозанні щодо матчу «Металіст» – «Карпати».

І, нарешті, можу лише собі уявити, яких душевних зусиль вартувало першому віце-президенту ФФУ Сергію Стороженку прийти на цей ефір. Не інакше як змусили моральні зобов’язання перед деякими людьми... Хоча, мабуть, перед тим як вдаватись до повчань, незмінному віце-президенту ФФУ варто було б прибрати у власній квартирі. Стороженко видає професійним клубам атестати з позначкою «умовно», хоча якщо розібратися і провести жорсткий аудит згідно з Регламентом з атестації футбольних клубів, без поблажок, властивих його відомству, то нині максимум десять клубів може бути допущено до змагань у Прем’єр-лізі.

– Все ж незаперечним є те, що згадані у сюжеті футболісти звернулись до суду...
– Це їхнє законне право. Але висновки будемо робити лише після оголошення рішень з цих питань. Скажу раз і назавжди: життя навчило наш клуб рахувати власні гроші. Усі футболісти та працівники нашого клубу повною мірою і вчасно отримують заробітну плату. А виплачувати шалені кошти деяким екс-футболістам лише за красиві очі і тому, що вони «так вважають», ми не будемо, маючи на це цілковите моральне та юридичне право, адже стосунки між клубом та гравцями чітко регламентує Контракт, умови якого у жодному з випадків порушені не були. Зрештою, своє вагоме слово у цих питаннях скаже Спортивний арбітражний суд. А після того, як Лозанною будуть ухвалені рішення у справах Кузнецова і Федецького по суті, які б вони не були, я розповім про всю їхню історію перебування в «Карпатах». Про те, які події та ситуації супроводжували їхній кар’єрний шлях у нашому клубі. І тоді, не сумніваюся, у багатьох відкриються очі на «подвиги» цих правдошукачів.

– Під час обговорення «Карпатам» пригадали спори, що давно припали порохом...
– Щоб закінчити цю тему, давайте пройдемося по персоналіях. Лєанід Ковель разом із «Сатурном» та мінським «Динамо» донині завдяки своїм агентам винен нашому клубу чималу суму, що становить не один мільйон євро. Чим закінчилась так звана «справа Федоріва»? Пшиком! Гравець звернувся до «Карпат» із проханням укласти мирову угоду і визнавши, що не має до нас жодних претензій. Клуб при цьому не витратив ані копійки. Стосовно економічних прав на Федецького «Карпати» виграли справу ініційовану «Шахтарем» в Лозанні. «Кривбас» та «Шахтар» не розраховуються з ФК «Карпати» за компенсаційними виплатами, хоча тривалий час існують рішення органів футбольного правосуддя, які набрали чинності. Іспанська «Гранада» винна нам гроші за Борху Гомеса, ця справа зараз у Палаті вирішення спорів ФІФА. Як тільки іспанці з нами розрахуються, належні винагороди отримають і футболіст, і його агент, який, прекрасно знаючи ситуацію, втім, чомусь вперто звинувачує у непорядності нас.

– Ви говорите про Родріго Ловелле, резонансне інтерв’ю якого не так давно облетіло українські електронні ЗМІ?
– Саме так. Відверто кажучи, мене неприємно здивував той факт, з яким завзяттям українські ЗМІ розтиражували згадане інтерв’ю, сповнене неправдивої інформації, і навіть не спромігшись надати слово іншій стороні. Не уявляю, щоб подібне могло статися в тій же Іспанії. Щодо Лукаса в останній день зимового трансферного вікна ми отримали єдину пропозицію – від «Депортіво», і йшлося про піврічну оренду за символічні гроші – кілька десятків тисяч євро. Тож мільйонні пропозиції, якими європейські гранди (якщо таким, звісно, можна назвати грецький ПАОК) завалили наш клуб, як і те, що «Карпати» буцімто обманом примушували Лукаса підписувати якісь документи – не більше, ніж плід хворобливої фантазії пана Ловелле, який свідомо породжує ці скандали в намаганні приховати свою некомпетентність як професіонала.

Чому про ці факти ніхто не знімає сюжети? Адже цю інформацію досить легко отримати. Якщо, звичайно, ставити собі за мету об'єктивне висвітлення ситуації. Напевно, нашим «палким шанувальникам» невигідно показувати «Карпати» як клуб, що законними шляхами доводить свою правоту.

– Кого ви маєте на увазі?
– Хоча б тих, хто огульно звинувачує «Карпати», не спромігшись навіть проаналізувати всі виграшні справи нашого клубу, і натомість чомусь закриває очі на тенденційну низку скандалів з футболістами через фінансові питання в інших українських клубах. Але ж пам'ять ні нам, ні українським вболівальникам не відбило – усі пам’ятають справи Матузалема, Ілсіньо, Елано, К.Кравченка, тих же Кожанова і Федецького у «Шахтарі», Боатенга у «Дніпрі», Олійника та Девіча у «Металісті», Гаджиєва та цілу низку підопічних Дмитра Силюка у «Таврії».

– Чому ж подібні речі спрямовані проти львівського клубу?
– Тому що у нас завжди була, є і буде своя, незалежна позиція, якою б кісткою в горлі вона для когось не була. Тому нас у різні способи, зокрема і в такі як у неділю, спонукають стати більш покірними, зручними і зговірливими. Не дивно, що у часи, які переживає наш клуб, коли не може похвалитися видатними спортивними результатами, подібні інформаційні нападки лягають наче сім’я у благодатний ґрунт. Однак наша позиція залишиться незмінною, як би це комусь не дошкуляло. Наостанку наголошу – усі скандальні справи проти нашого клубу, які існують в Україні, неодмінно будуть розглядатися саме у Лозанні. Я це гарантую. Як і те, що жодної сліпої покірності від нас ніхто не дочекається. А потім підіб’ємо підсумки: як з такими справами поводиться українська футбольна Феміда, і як чинить Феміда європейська.


Інформаційний центр ФК «Карпати»

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас