Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
22/05/13

МВФ рекомендує Україні позбутися трьох із шести груп підприємців-"спрощенців"

У Міжнародному валютному Фонді впевнені, що спрощена система оподаткування, що діє в Україні, надто щедра, пише Forbes.ua, аналізуючи висновки Фонду, який, на прохання членів уряду розробив рекомендації для податкової системи країни. Як повідомлялося, минулого року в країні було зареєстровано 1,4 млн фізосіб-підприємців. 1,1 млн з них стали спрощенцями. Всього майже півтора мільйона бізнесменів заплатили до бюджету 3,6 млрд гривень податку на прибуток, тобто - по 2500 гривень з компанії. Ще один недолік системи, вважають в МВФ, - занадто широкий діапазон застосування "спрощенки". Працювати на цій системі можуть навіть ті підприємства, оборот яких становить до 20 млн гривень на рік, а число співробітників досягає 50.

"Зазвичай можливість працювати на спрощеній системі обмежується порогом реєстрації підприємства як платника ПДВ", - йдеться у звіті Фонду. Видання при цьому зазначає, що спрощена система зовсім не означає, що малі та середні підприємства, що працюють на ній, отримують послаблення в питанні адміністрування податків чи розмірах їх ставок.

"Приміром, податки на основі обороту (застосовуються в 3-6 групах спрощеної системи, детальніше про групи читайте нижче) створюють набагато більшу податкове навантаження на фірми з низьким рівнем прибутку, ніж на високоприбутковий бізнес, навіть якщо їхні доходи приблизно однакові", - йдеться у звіті. При цьому експерти дійшли висновку, що низькі податки в рамках інших груп створюють стимули для мінімізації податків. У підсумку, щоб усунути ці перекоси, МВФ рекомендує українській владі піти таким шляхом.

Так, експерти запропонували збільшити податкове навантаження на першу-другу групи "єдиноподатників". Нагадаємо, що в першу входять підприємства з оборотом нижче 150 000 гривень на рік, без найманих працівників. Розмір єдиного податку, який вони платять - 1-10% від мінімальної заробітної плати.

У другу групу входять постачальники послуг і ресторани з оборотом до 1 млн гривень. Кількість найманих працівників - менше 10 осіб. Податок в цій групі - від 2% до 20% від мінімальної зарплати (залежно від регіону). Фахівці МВФ вважають фіксований розмір податків у цих групах занадто низьким.

Також МВФ рекомендує зменшити кількість підприємств, які можуть працювати у другій і третій групах. Відзначимо, що наразі до третьої групи належать фізособи-підприємці з оборотом до 3 млн гривень на рік і персоналом до 20 осіб. Вони віддають 3% податку з обороту, якщо одночасно платять ПДВ, і 5% - якщо не платять.

На думку МВФ, в рамках третьої групи повинні працювати лише ті підприємства, оборот яких нижче порога ПДВ (зараз - 300 000 гривень на рік). Частина бізнесу могла б перейти на систему сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) або податку на прибуток підприємств, тим самим розширивши базу цих податків і соціального внеску.

Одночасно МВФ пропонує збільшити поріг, після якого підприємствам видають свідоцтво платника ПДВ. Зараз цей поріг - 300 000 гривень, але, на думку технічних фахівців МВФ, для більшості країн такий поріг повинен становити близько $100 000, тобто при поточному валютному курсі в Україні - 800 000 гривень.

Українському уряду також рекомендується ліквідувати четверту-шосту групи "єдиноподатників". Як відомо, у четверту групу можуть входити юрособи з оборотом до 5 млн гривень і кількістю працівників до 50 осіб. Їх обкладають податком з обороту у розмірі 3% для платників ПДВ, і 5% - для тих, хто його не платить.

До п'ятої групи належать фізособи-підприємці з оборотом до 20 млн гривень і персоналом до 20 осіб. Вони платять 7 і 10% податку з обороту, залежно від сплати ПДВ. Нарешті, у шосту групу входять підприємці-юрособи з оборотом до 20 млн гривень і персоналом до 50 осіб. Вони також платять 7% або 10%. Forbes.ua пише, що у всіх трьох групах - високе податкове навантаження, тому, впевнені в МВФ, у підприємців вони не користуються популярністю.

За матерiалами Forbes.ua

Кореспондент

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас