Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
17/05/13

Львів розробив концепцію підсвічування пам’яток у центрі міста

Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив концепцію зовнішнього освітлення історичного ареалу міста Львова. Управління охорони історичного середовища, яке розробило концепцію, пропонує рядову вуличну забудову в центрі міста підсвічувати неяскравим заливним світлом, а окремі важливі елементи на пам’ятках підсвічувати точково, інформує zaxid.net.

Начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко розповіла, що в концепції проаналізовано існуючу підсвітку вулиць Львова і помилки в її організації.

«У нас надто яскраві вуличні ліхтарі. Вони домінують в освітленні, надто яскрава часом світлова реклама, вона затуляє собою все решта. Іноді не підсвітлені дуже важливі елементи. Також є неправильне підсвічування пам’яток, коли вони надто опалені цим світлом», – сказала чиновниця. Наприклад, за її словами, неправильно підсвічують у Львові будівлю Оперного театру.

Щодо вуличного освітлення в центрі, Лілія Онищенко зауважила, що встановлено багато ліхтарів, але часто вони встановлені не системно.

«Часто нам заважає підсвітка над дорогами, яка занадто яскрава», – пояснила чиновниця.

З її слів, треба поступово ліквідувати яскраву підсвітку над дорогами, зосередившись на окремих ліхтарях та на ліхтарях, які є на кронштейнах.

Вона також поінформувала: «Перше вуличне освітлення у Львові здійснювалося лоєвими свічками, потім гасовими лампами, а згодом – газом з місцевого заводу: його залишки збереглись на вул. Газовій, а потім, в 30-х роках ХХ століття – газом з-під Стрия. Ліхтарі були окремо стоячі на один, три та п’ять світильників. Також ліхтарі були на окремих будинках. У 30-і роки ХХ століття почали підсвічувати окремі будинки. Однією з перших була підсвічена фігура Матері Божої на площі Міцкевича, Ратуша, Собор Св. Юра. Також влаштовувалися святкові підсвітки будівель, підсвічували парки».

Як інформувалось, влітку минулого року у Львові вперше увімкнули підсвітку церкви Петра і Павла (костел Єзуїтів).

Нагадаємо, у Львові облаштовано підсвітку на низці пам’яток, в тому числі на комплексі Бернардинів.

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас