Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
17/05/13

"Газпром" вимагатиме від "Нафтогазу" оплати за недобраний газ

Україна готова вести переговори з Москвою про продаж частині своєї газотранспортної системи в обмін на зниження ціни російського газу. Вчора цю тему піднімали глава "Газпрому" Олексій Міллер і віце-прем'єр України Юрій Бойко (обидва - на фото). При цьому "Газпром" вважає, що НАК "Нафтогаз" України все одно доведеться нести відповідальність за контрактом, і цього року компанії виставлять рахунок за невибраний газ. Про це пише видання "Комерсант-Україна".

Вчора в Москві глава "Газпрому" Олексій Міллер і віце-прем'єр України Юрій Бойко обговорили "актуальні питання двосторонньої співпраці". Увага "в черговий раз була приділена необхідності своєчасного закачування достатнього об'єму газу в українські підземні сховища газу (ПСГ) для забезпечення надійного транзиту російського газу в Європу майбутньої зими". У "Газпромі" нагадали Києву, що для цього йому знадобляться істотні грошові кошти. Але, за словами джерела в Міненерго України, головними темами були створення консорціуму на базі української газотранспортної системи (ГТС) і зниження цін на газ для України. "Панові Міллеру пояснили, що законопроект про приватизацію ГТС, який буде до кінця місяця прийнятий в Раді, повністю відповідає інтересам монополії", - відзначив він. Україна готова вести переговори про продаж частинb ГТС в обмін на зниження цін на газ і гарантії завантаження. "Наступний хід за Росією - вони повинні врешті-решт дати відповідь, створюємо ми консорціум чи ні", - заявив співбесідник. У Києві розраховують незабаром повернутися до переговорів і досягти домовленостей, але джерело з російського боку вважає, що "передумов поки що немає".

Основним спірним питанням залишається падіння закупівель з боку НАК "Нафтогаз України". У першому кварталі "Газпром" експортував в країну всього 6,9 млрд кубометрів газу (падіння на 19%). Причому активно купує газ тільки Ostchem Holding Дмитра Фірташа. "Але у неї на цей рік законтрактовано тільки 8 млрд кубометрів, і нинішніми темпами компанія незабаром свій об'єм вибере", - говорить джерело в "Газпромі". За його даними, у "Нафтогазу" зараз просто немає грошей для закупівлі російського газу. Але, запевнив співбесідник, про зростання продажів Ostchem на цей рік мова поки що не йде. "Після того, як Ostchem вибере свою квоту, "Нафтогазу" доведеться купувати більше, до того ж в літній період йому необхідно закачувати газ в ПСГ на зиму", - упевнений співбесідник. При цьому, підкреслив він, контракти Ostchem в рамках зобов'язань "Нафтогазу" за контрактом з "Газпромом" не враховуються. У контракті прописано, що навіть якщо з'являються нові імпортери, об'єми закупівель "Нафтогаза" (52 млрд кубометрів газу) залишаються на колишньому рівні.

За контрактом Україна може понизити об'єм закупівель у "Газпрому" без оплати штрафу по умові take-or-pay на 20% до 42 млрд кубометрів. Але в 2012 році країна імпортувала всього 32,9 млрд кубометрів російського газу (24,9 млрд кубометрів купив "Нафтогаз", 8 млрд кубометрів - Ostchem). На початку січня "Газпром" пред'явив Україні штраф на 7 млрд дол. за недобір 16 млрд кубометрів, але Київ його не сплатив, заявивши, що при своєчасному оформленні заявки має право знижувати відбір по take-or-pay до 33 млрд кубометрів. Після того, як з квітня 2011 року українська влада дозволила Дмитру Фірташу купувати газ безпосередньо, Київ об'єднує об'єми Ostchem і "Нафтогазу".

У "Газпромі" до відмови України ставляться спокійно. Джерело в монополії вважає, що "Нафтогазу" "все одно доведеться нести відповідальність за контрактом, і цього року, як і у минулому, компанії виставлять рахунок за невибраний газ". "Ми вважаємо, що потрібно почекати, механізм стягнення штрафу можна увімкнути у будь-який момент", - говорить він, додаючи, що найближчим часом Україна буде вимушена йти на поступки.

Єдиним питанням, яке викликає незадоволеність "Газпрому", залишаються реверсні поставки газу з Європи. Поставки стартували в листопаді 2012 року через Польщу, а з березня Україна отримує газ і через Угорщину. Міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький повідомив, що Київ почав тестовий реверс із Словаччини. У "Газпромі" вважають, що фізично реверс з Європи до України неможливий, тому можна говорити тільки про "паперові" непрозорі операції. Джерело в монополії вважає, що цим Україна намагається "пробити" "Газпром" в переговорах. В українському Міненерго, своєю чергою, упевнені, що поява альтернативного джерела газу допоможе Україні зробити російську монополію згідливішою.

РБК-Україна

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас