Архів новин

МВС пропонує дозволити всім повнолітнім травматичну зброю

В уряді хочуть дозволити травматичну зброю


МВС розробило законопроект, який дозволятиме всім повнолітнім громадянам придбавати травматичну зброю.

Про це йдеться у публікації "Економічної правди".

Даний законопроект має бути винесений на засідання Кабміну у середу, 14 травня, і, у випадку його затвердження, буде переданий до Верховної Ради.

Зокрема, ним пропонується надати право громадянам, які досягли 18-річного віку, придбавати "пістолети і револьвери (пристрої) вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони".

Також норми документу передбачають, що відповідні дозволи будуть видавати уповноважені органи МВС та визначають підстави для анулювання дозволів та відмови у їх видачі.

Як відомо, зараз на травматичну зброю формально мають право народні депутати, близькі родичі працівників суду, правоохоронних органів та самі правоохоронці, особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві, громадяни, які беруть участь у охороні громадського порядку та державного кордону, держслужбовці та журналісти.

Водночас, як йдеться у матеріалі, уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький у своєму висновку до цього документу зазначив, що законопроект не відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці ЄСПЛ.

"Левова частина зауважень чиновника стосується підстав для відмови у видачі дозволу на зброю", - зазначається у статті.

Українська правда

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут