Архів новин

Суд вирішуватиме долю тоталітарної символіки у Львові

Сьогодні о 15.00 в Окружному адміністративному суді Львова депутати міськради будуть судитися з прокуратурою. Йдеться про ухвали міськради від 25 квітня цього року «Про оголошення 8 травня у м. Львові Днем скорботи і вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів та жертв Другої світової війни» та «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території м. Львова». Прокуратура Львова вважає, що зміст ухвал суперечить положенням Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

Натомість депутат міськради і голова комісії законності Любомир Мельничук у коментарі кореспонденту Вголосу зазначив, що депутати на основі законодавства про місцеве самоврядування в Україні будуть нині захищати свої рішення, вважаючи їх цілком законними ще й з огляду на резолюцію асамблеї ООН та Резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи № 1481, в якій засуджуються злочини тоталітарних комуністичних режимів.

Нагадаємо, прокуратура Львівської області оскаржила в суді рішення міської та обласної рад про оголошення 8 травня у Львові Днем жалоби за жертвами Другої світової війни та про заборону використання на території Львова символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки.

25 квітня депутати Львівської міської ради прийняли рішення про заборону використання 8-9 травня на території міста комуністичної та нацистської символіки.
26 квітня Львівська облрада рекомендувала місцевим радам через суди домагатися заборони червоної символіки на 9 травня.

Вголос

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут