Архів новин

Пам`ятаймо, як Армія Крайова та УПА воювали проти радянської армії, - Ян Пєкло

Польська селянська партія (Polskie Stronnictwo Ludowe, PSL) ініціювала ухвалення Сеймом Польщі заяви про «злочинні» дії Організації український націоналістів і УПА з метою підвищити свою популярність серед виборців. Таку думку кореспонденту УНІАН у Польщі висловив директор польсько-української організації PAUCI Ян Пєкло. «Це розраховано на внутрішній політичний ринок», — сказав співрозмовник агентства. Він зазначив, що цього року 70-а річниця трагічних подій на Волині, і PSL, ймовірно, розраховує на те, що цей факт дозволить підвищити шанси на ухвалення такої заяви в польському сеймі. Експерт зазначив, що ця партія раніше вже намагалася — безуспішно — добитися ухвалення такого документа. «Сподіваюся, що цього разу вони також залишаться в меншості, й формулювання про УПА як про "злочинну" організацію не пройде через польський парламент», — сказав Ян Пєкло.

Співрозмовник агентства зауважив, що ухвалення Сеймом Польщі подібної заяви «створило б конфлікт» із жителями Західної України, для яких УПА і Степан Бандера є героями. Експерт також закликав поляків і українців концентрувати більше уваги на маловідомих історичних фактах, що посилюють дружбу між народами. Серед них він пригадав спільну боротьбу відділів польської Армії Крайової та УПА проти радянської армії.

Як повідомляв УНІАН, 11 квітня цього року у Сеймі Польщі було зареєстровано проект постанови про визнання ОУН-УПА «злочинними організаціями, які вчинили геноцид польського населення "східних кресів" 1939—1947 років». Один із авторів цього проекту, депутат PSL Францішек Стефанюк, сказав, що партія ініціювала ухвалення цієї заяви на прохання родичів загиблих на «східних кресах», заявивши, що ухвалення цього документа не повинне погіршити польсько-українські відносини. Представники ВО «Свобода» вважають, що ухвалення такої заяви завдасть непоправної шкоди відносинам України та Польщі.

Нагадаємо, 3 квітня у Києві створено громадський комітет «Примирення між народами». Відомі релігійні та громадські діячі звернулися до українського та польського суспільства зі словами співчуття щодо взаємного протистояння часів Другої світової війни. У заяві також підкреслюється важливість добросусідських відносин сьогодні: «Не допустимо, щоб пам’ять стала інструментом руйнації порозуміння».


Про це повідомив прес-центр Центру досліджень визвольного руху.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут