Архів новин

Єврокомісія обговорить європрогрес України 15 травня

Колегія Європейської комісії (ЄК) 15 травня обговорить прогрес Києва у виконанні критеріїв підписання угоди про асоціацію (УА). Про це повідомляє "Комерсант-Україна". Мова йде про так званий "список Фюле" (на фото) з 19 пунктів, який пізніше шляхом об'єднання декількох індикаторів був скорочений до 11 пунктів.

Офіційно порядок денний колегії ще не затверджено, але відкласти це питання навряд чи вдасться, оскільки вже 27 травня звіт ЄК планується розглянути в Раді ЄС на рівні міністрів закордонних справ. Рада має прийняти рішення про направлення УА на юридичну звірку і підготовку до можливого підписання. Такі темпи розгляду, згідно європейської бюрократичної процедури, вважаються дуже стислими і не можуть бути скорочені.

У представництві Євросоюзу вчора утрималися від коментарів з приводу зазначених дат. Прийнятий Брюсселем графік створює додаткові проблеми для української влади. Більшість індикаторів, використовуваних ЄС, передбачають зміну законодавчої бази в Україні. Тим часом до затвердження звіту ЄК відбудеться лише одне засідання Верховної Ради - 14 травня.

Вчора також стали відомі результати першої хвилі незалежного моніторингу прогресу України у виконанні вимог ЄС. Дане дослідження проводили дві групи експертів, організовані фондом "Відродження" і співтовариством "Ми - європейці". Обидві вони прийшли до споріднених висновків - Україна продемонструвала певний прогрес, але ще далека від повної відповідності індикаторів "списку Фюле".

Відповідно до звітів експертів, більшу частину досягнень влади складають затверджені Кабміном і Президентом плани дій з термінами виконання не раніше травня. Це означає, що до проведення оцінки ЄК уряд може і не встигнути подати в парламент нові законопроекти, необхідні ЄС.

Щоб домогтися включення до звіт Єврокомісії згадок про розпочату роботу, Кабмін погоджує з дипмісією ЄС і міжнародними організаціями проекти документів ще до їх офіційного затвердження розповіли експерти. "За інсайдерською інформацією, підготовка законопроектів ведеться у співпраці з європейськими структурами, і це - позитив", - стверджує директор Європейської програми фонду "Відродження" Дмитро Шульга.

Вчора міністр закордонних справ України Леонід Кожара заявив, що Верховна Рада України повинна активніше приймати закони для європейської інтеграції. "Уряд України підготував відповідні проекти законів щодо європейської інтеграції України. І ми очікуємо, що всі закони будуть прийняті в парламенті найближчим часом", - заявив Кожара.

В той же час заступник голови парламентського комітету у закордонних справах, представник Президента України у Верховній Раді Юрій Мірошниченко впевнений, що Раді вдасться прийняти пакет законів щодо євроінтеграції відразу після травневих свят. "Незабаром, сподіваюся, після повернення депутатів з травневих свят пакет необхідних законів буде прийнятий. Вони вже зареєстровано в парламенті, багато розглянуті в профільних комітетах. Справа за малим - більшості результативно проголосувати", - зазначив він.

На початку квітня в.о. директора департаменту інформаційної політики Євген Перебийніс повідомив, що на даний момент Україна виконала в повному обсязі 9 вимог ЄС для підписання угоди про політичну асоціацію.

Зазначимо, план першочергових заходів щодо інтеграції України в Євросоюз на 2013 рік містить 71 захід.

Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - була підписана тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання Угоди про асоціацію виявилося під загрозою через нинішню політичну ситуації в Україні.

13 березня Віктор Янукович підписав указ №127/2013 про виконання умов ЄС, необхідних для підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом.

РБК-Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут