Архів новин

П'ять найпідступніших алкогольних напоїв

У квітня 2013 року фахівці з Медичної школи Університету Індіани під керівництвом Девіда Керекена опублікували дослідження про те, що ж насправді викликає звикання до алкоголю - градус чи смак напою, пише "Комсомольская правда в Украине". В експерименті взяли участь близько 50 добровольців - чоловіків різного віку. Їм давали скуштувати різні спиртні напої та відстежували реакції організму і викид гормонів. З'ясувалося, смак пива сам по собі, незалежно від кількості алкоголю, що міститься в ньому, викликає викид гормону дофаміну (він виробляється у нас в головному мозку та надниркових залозах і називається "гормоном задоволення"). Автор дослідження Девід Керекен вважає: "Думаю, це перший експеримент на людях, що показав, що смак алкогольного напою може викликати активність дофаміну в центрах мозку, що відповідають за відчуття нагороди і задоволення".

Добре це чи погано? На це запитання відповів нарколог Олексій Царьов: "Алкоголь у нашій свідомості має бути доповненням до хорошого столу, приємної компанії. Але в жодному разі не ставати "призом", "нагородою" за якісь досягнення. Наш організм дуже швидко, на жаль, стає "підкаблучником" у всього, що стимулює викид гормонів задоволення. І приводи будуть все більш незначні, а розмір "нагороди" дедалі більшим. А пиво - підступний напій. У свідомості багатьох він ніби і не вважається алкогольним, а "піти попити пива" ніби і не пиятика. Але це ілюзія, від нього так само настає залежність, як і від міцного алкоголю".

П'ять найпідступніших спиртних напоїв:

1. "Баночні" коктейлі. Коктейлі часто мають "лимонадні" смаки і запахи - фруктові, ягідні, карамельні. Що в мозку людини ніяк не асоціюється зі спиртним. Випиваючи за день кілька баночок, ви перебуваєте в стані хронічного сп'яніння, але навіть не усвідомлюєте цього! До речі, одна баночка 9%-го алкогольного коктейлю - це приблизно 110 мілілітрів горілки. Синтетичні добавки, посилювачі смаку до того ж відбивають апетит. І людина не думає про закуску. Хоча давно відомо: випивка без закуски - печінка на вітер.

2. Мікси з великою кількістю інгредієнтів. Звичайно, скуштувати екзотичні коктейлі на відпочинку - сам бог велів. Але якщо в напої змішано більш, ніж два види алкоголю, то він дає дуже сильне похмілля і навіть у невеликій кількості б'є по печінці та нирках.

3. Пиво. Багато хто його і випивкою не вважає. Ніби прохолодний напій. Проте ж воно дуже погано діє на підшлункову залозу, викликаючи її запалення і "розпушення". Також і "пивний алкоголізм" - цілком реальний діагноз. І багато тінейджерів підсаджуються на пиво саме влітку. А одна пляшка звичайного пивка еквівалентна 60 грамам горілки, три пляшки - це майже склянку горілки.

4. Шампанське. Через те, що напій газований. А вуглекислота (тобто бульбашки) допомагає алкоголю швидше всмоктуватися в кров. Отож шампанським можна напитися до непристойності навіть на найбільш вишуканому вечорі і навіть не помітити. Перед споживанням шампнаського треба обов'язково добряче наїстися, бажано чогось, що огортає шлунок. І ще одне правило - шампанське не варто змішувати з іншими напоями.

5. Лікери. Багато не вип'єш, але є одне "але" - вони занадто солодкі. А що солодший напій, то гірше. Це б'є по підшлунковій залозі, може підскочити цукор у крові. А від різкого підвищення рівня цукру може бути і помутніння свідомості, хоча, здавалося б, випили зовсім небагато.

Психіатр-нарколог Олексій Магаліф вважає, що врешті неважливо, чим зловживати - пивом, коктейлями, горілкою, коньяком чи вином.

"Алкоголізм починається, коли людині приносить задоволення, комфорт сам факт стану сп'яніння (а не смак напою!). І пити вона починає не тільки в особливих випадках, а день через день. Будь-який алкоголь - це передусім спиртовий розчин. А коли етилат потрапляє в організм, то піддається окисленню. Утворюється отрута - оцтовий альдегід. Саме він і завдає основної шкоди нашому здоров'ю і викликає важке наркотичне сп'яніння. Сам по собі алкоголь спочатку не небезпечний, він стає отрутою в нашому організмі. Звичайно, що більше в напої супутніх хімічних сполук, то важчий він для переробки", - стверджує фахівець.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут