Архів новин

В Україні все частіше забороняють мирні зібрання і арештовують їх організаторів

Ситуація зі свободою мирних зібрань в Україні в останні роки стрімко погіршується, все більше організаторів таких заходів залучаються до відповідальності. Про це у своїй статті для видання "Дзеркало тижня. Україна" пише член правління Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський. Правозахисник констатує різке збільшення кількості судових заборон на проведення мирних акцій. Причому все частіше такі заборони поширюються не на одну подію, а на тривалий час, територію і необмежене коло організаторів зібрань. Зокрема, в 2011 році таких заборон було щонайменше 203, а в 2012-му - вже 313.

За його словами, значно зросла кількість випадків притягнення організаторів мирних зібрань до адміністративної відповідальності, наприклад, у 2012 році їх було понад сто. "Правоохоронні органи часто незаконно забороняють проведення заходів, безпідставно затримують їх організаторів та учасників, обмежують маршрути зібрань, закривають доступ до місць проведення зборів або не забезпечують захист мітингувальників від нападів", - підкреслив Володимир Яворський.

Причини цих явищ, на його думку, криються не тільки у сфері політики, а й у сфері права, оскільки відсутнє чітке правове регулювання проведення мирних зібрань.

Як повідомлялося, правозахисники пропонують узаконити спонтанні мирні зібрання.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут