Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
19/04/13

Країни ЄС продають громадянство по-різному

Президент Кіпру Анастасіадес хоче втримати російських інвесторів, пропонуючи їм спрощену процедуру отримання громадянства. Великі гроші приносять новий паспорт і в інших державах ЄС.

Гроші всюди полегшують життя. Іноді за них можна вигідно придбати громадянство ЄС - хороша можливість для тих, хто прагне залишити кризовий регіон чи мандрувати без обмежень. Адже паспорт у червоній обкладинці звільняє від візових формальностей та дозволяє набагато легше залагоджувати фінансові справи в Європі. Щоб стати, приміром, громадянином Кіпру, в майбутньому буде достатньо зберігати в тамтешньому банку три мільйони євро. Таким чином кіпріоти намагаються привабити багатіїв, зокрема, з Росії та України. Хоча зацікавлені в кіпріотському громадянстві могли й раніше його отримати, умови були значно суворіші: інвестувати на острів щонайменше 15 мільйонів євро протягом п'яти років.
Депутат Європарламенту Альбрехт: правила мають бути однакові для всіх Депутат Європарламенту Альбрехт: правила мають бути однакові для всіх

Правила такого штибу депутат Європарламенту від партії "зелених" Ян-Філіп Альбрехт називає неприпустимими. Мовляв, міграційна політика в усіх державах ЄС має бути спільною. "Я вважаю доволі ризикованим те, що перш за все країни ЄС свавільно надають громадянство... Отримання має бути для всіх однаковим", - сказав Альбрехт у розмові з Deutsche Welle.

Бонус до нерухомості

Насправді ж європейські держави провадять дуже різну міграційну політику. Наприклад, в Ірландії до 2001 року можна було порівняно просто отримати громадянство, інвестувавши в економіку країни. Нині ж півмільйона євро, вкладених у громадський проект у сфері освіти, охорони здоров'я, мистецтва чи спорту, гарантують тільки дозвіл на перебування. У Португалії отримання громадянства пов'язане з купівлею нерухомості. Щось схоже планують і в Іспанії: ті, хто придбають нерухомість вартістю мінімум 160 тисяч євро, зможуть отримати дозвіл на перебування. В Угорщині доступ до нової батьківщини надає купівля державних облігацій. Зацікавлені клієнти походять переважно з Росії, Китаю та Індії.

Австрія вважається європейською країною, яку відома консалтингова компанія "Henley&Partners" найбільше рекламує грошовитим покупцям. Тамтешній уряд законодавчо дозволив надавати громадянство "через уже здійснені іноземцем та очікувані від нього надзвичайно високі досягнення в особливих інтересах республіки". За повідомленнями ЗМІ, у минулому саме так австрійські паспорти здобули готельний інвестор із Саудівської Аравії та російська оперна співачка Анна Нетребко.

"Куплений паспорт" як виняток

"Я вважаю це проблемним із естетичної точки зору, але це не загрожує Європейському Союзу", - прокоментував ситуацію для DW Дітрих Тренгардт, професор університету Мюнстера на пенсії та експерт із міграційної політики. Адже громадянство купують досить мало людей. У 2012 році в Австрії ніхто не отримав паспорт за вкладені інвестиції, повідомляє місцеве статистичне відомство. Проте роком раніше громадянство за "особливі досягнення" надали 23-м особам.
Австрійське громадянство - малодоступне для звичайних мігрантів Австрійське громадянство - малодоступне для "звичайних" мігрантів

Для тих, хто чекає на новий паспорт "традиційним" шляхом, зробити це в Австрії буде найважче в порівнянні з іншими європейськими країнами, додав Трангардт. Тобто дуже дорого і довго. Загалом заможним легше отримати громадянство фактично в усіх державах ЄС. До Німеччини, приміром, цілеспрямовано приваблюють таких людей.

"Коли ви одночасно запобігаєте тому, щоб бідні люди, які, так би мовити, економічно непотрібні, їхали до Німеччини з "третіх країн", це схоже на ситуацію на Кіпрі", - зауважує депутат Європарламенту Альбрехт. На його думку, ця політика в ЄС зміниться нескоро. "Нині умови надання громадянства на рівні Європейського Союзу майже не дискутується. Я вважаю це помилкою", - зазначає євродепутат.

Німецька хвиля

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас