Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
19/04/13

Чорнобильці на Львівщині не покладатимуть квіти разом із владою, яка їх ігнорує

Цьогоріч чорнобильці не покладатимуть квіти до пам’ятного знаку жертвам і героям Чорнобиля разом із представниками влади. Вони вважають, що влада не дослухається до них.


Про це сьогодні, 19 квітня, йшлося на прес-конференції ЛОО «Союз Чорнобиль України».

За словами голови ЛОО «Союз Чорнобиль України» Всеволода Смеречинського, чиновники приймають рішення, які часто суперечать закону і нормальній співпраці між організацією та владою. «У нас є багато претензій до роботи Департаменту соціального захисту і до комісії зі встановлення статусу чорнобильця, питання щодо роботи судів та виконавчої служби. І вирішувати їх ми повинні не на мітингах і демонстраціях, а у владних кабінетах», – говорить Смеречинський.

Таких питань у організації чорнобильців виникає чимало. Як наголошує Валентин Крамаревський, ліквідатор аварії на ЧАЕС, наразі постала проблема щодо встановлення інвалідності. «Існує дві комісії. Одна комісія – обласна, яка встановлює, чи є ознаки інвалідності. Друга – це регіональна міжвідомча експертна комісія, яка встановлює, чи пов’язана хвороба з Чорнобилем. Для цього людина мусить надати купу паперів, які підтверджують, коли зафіксовані перші прояви захворювання. Переважно це мають бути виписки з лікарень за перші 5 років виходу із зони. Якщо виписок за цей термін не буде, то хвороба не буде вважатися пов’язаною з Чорнобилем. Зараз ситуація така, що багатьом людям, які не змогли надати відповідні документи, надали групу загальної інвалідності. Тепер вони не мають права на чорнобильську пенсію», – повідомляє він.

Також ліквідатор зазначив, що минулого року проводилися перевірка Державної фінансової інспекції органами казначейства, СБУ, Пенсійним фондом, за результатами якої у деяких громадян вилучили посвідчення чорнобильців. У «Союзі Чорнобиль України» запевняють, що такі дії були незаконними.

У свою чергу, заступник директора Департаменту соціального захисту населення ЛОДА Оксана Яковець зазначила, що така перевірка дійсно була. Вона проводилася на виконання доручення Прем’єр-міністра України, але ініціатором перевірки стала організація «Союз Чорнобиль України».

«182 справи виявилися такими, що потребували додаткового розгляду. Ці документи на вимогу Державної Фінансової інспекції були скеровані на розгляд спірної комісії, яка працює при Міністерстві соціальної політики. Сьогодні з Комісії зі спірних питань надійшло 98 справ із підтвердженням статусу чорнобильця. Відмови є лише по 7 справах, інші – на допрацюванні», – повідомила чиновниця.

Також Оксана Яковець повідомила, що до обласного бюджету Львівщини на програму забезпечення медикаментами чорнобильців на безкоштовній основі минулого року було закладено 930 тис. гривень. Цього року сума збільшилася до 1 млн 57 тис. гривень.

Що стосується вшанування жертв Чорнобиля 26 квітня у Союзі чорнобильців все ж таки налаштовані категорично. «Квіти до пам’ятника ми будемо покладати, але не разом із владою, яка нас ігнорує», – заявив Всеволод Смеречинський.

ЗІК

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас