Архів новин

Парламент запровадив кримінальну відповідальність навіть за обіцянку хабара

Верховна Рада запровадила кримінальну відповідальність за пропозицію неправомірної вигоди і за прийняття пропозиції такої вигоди. За ухвалення відповідного законопроекту №2802 проголосували 362 депутати, повідомили в прес-службі парламенту. "Схвалення проекту закону сприятиме виконанню взятих Україною зобов'язань з криміналізації всіх проявів корупційних діянь, а також дозволить привести положення вітчизняного законодавства у відповідність до міжнародних стандартів у цій сфері", - йдеться в пояснювальній записці. Крім того, законопроект дозволить забезпечити виконання Україною взятих міжнародних зобов'язань в рамках Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Депутати також схвалили законопроект № 2803, який запроваджує термін "спеціальна конфіскація". За відповідне рішення проголосували 362 нардепи. Спеціальна конфіскація дозволить вилучати також майно родича, якщо суд доведе, що воно було куплено за хабар.

Раніше Інститут Горшеніна провів дослідження, за результатами якого з'ясувалося, що кожен шостий українець (14,3%) вважає допустимим страчувати державних чиновників за хабарі в особливо великих розмірах.

Зазначимо, що за період з 1 січня по 19 листопада 2012 року МВС задокументували 1 тисячу 927 кримінальних справ за фактом хабарництва. Найчастіше хабарники користувалися сумою - від 10 до 30 тисяч гривень: за рік зафіксовано 380 таких випадків. Удвічі менше, а саме 156 разів, у справах фігурувала сума від 30 тисяч до 100 тисяч гривень. 109 фактів хабарництва зафіксовано на суму, що перевищує 100 тисяч гривень.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут