Архів новин

Три головні мобільні оператори України підвищили тарифи на очах у Антимонопольного комітету

Усі три провідні оператори мобільного зв'язку - "Київстар", "МТС-Україна" і "Астеліт" (ТМ life :)) - змінили тарифи з початку року. У всіх випадках користувачі базових тарифів будуть змушені платити більше за послуги зв'язку, пише газета "Капітал". Зокрема, "Київстар" представив нові тарифи, які почнуть діяти з 24 квітня. У базовому тарифі за передоплатою "Країна Київстар" запроваджено абонплату на рівні 1,1 грн на день проти сьогоднішньої 1 грн на день в популярному тарифі "Супер Київстар". Але якщо раніше абонплата дозволяла говорити безкоштовно всередині мережі 70 хвилин, то з 24 квітня можна буде виговорювати вже 150 хвилин. Формально вартість однієї хвилини знижується. Але, за даними "Київстару", за останній квартал 2012 року, клієнти компанії в середньому виговорюють 498 хвилин на місяць. Тобто приблизно 16 хвилин на день. Для такого абонента ціни на послуги "Київстару" зростуть на 10-68%.

У березні в базовому тарифі "Астеліту" "Вільний life:)" дзвінки на телефони інших операторів зросли з 0,39 грн до 0,49 грн за хвилину. Якщо вчасно не поповнити рахунок, то стільки ж буде коштувати зв'язок всередині мережі. В іншому тарифі life:) "Шалений день" абонплата зросла на 18%, до 1,5 грн на день.

Компанія "МТС-Україна" також змінювала тарифи (оператор називає це "корекцією тарифів"). У тарифі "МТС Перший" запроваджено абонплату 0,5 грн на день, пакет внутрішньомережевих хвилин в послузі "Супер" подорожчав удвічі. Також з 19 квітня компанія піднімає вартість активації послуги "Супер" з 5 до 8-12 грн.

Довідка. Боротьба з тарифами і монополією

14 червня 2012 року Антимонопольний комітет (АМКУ) надіслав двом найбільшим операторам мобільного зв'язку в країні - "Київстару" і МТС - офіційні листи з рекомендаціями знизити тарифи протягом 15 днів до економічно обґрунтованого рівня. Якщо цього б не зробили, двом найбільшим мобільним операторам України довелось би виплатити величезні суми грошей: "Київстару" - 1,3 млрд грн, а МТС – 910 млн грн.

Якщо Антимонопольний комітет України оштрафував би операторів мобільного зв'язку на 10% їхнього річного обсягу, то компаніям просто довелось би закрити свій бізнес, зазначали оператори.

Погрози АМКУ подіяли на найбільших українських мобільних операторів. "Київстар" і МТС на початку липня направили у відомство листи про намір знизити ціни.

Телекомунікаційний оператор компанія "МТС Україна" (Київ) з серпня 2012 року знизила стандартні тарифи на послуги мобільного зв'язку у відповідь на рекомендацію Антимонопольного комітету.

У вересні 2012 року АМКУ заявив, що може оштрафувати операторів мобільного зв'язку "МТС Україна" і "Київстар" за завищення тарифів.

12 лютого Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, наказала телекомунікаційним операторам щомісяця звітувати про зміни в тарифах на свої послуги і пояснювати їхні причини.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут