Архів новин

"Концтабори були успішним проектом": школярі Варшави зізналися в антисемітизмі

Опитування, проведене в школах Варшави за замовленням місцевої єврейської громади і присвячене 70-й річниці повстання в Варшавському гетто, продемонструвало байдужість підлітків до історії і високий рівень антисемітизму. Дослідники компанії Homo Homini опитали 1 250 старшокласників, повідомляє Daily Mail.

Більше 60% опитаних заявили, що були б засмучені, дізнавшись, що їхній друг є євреєм. 45% зізналися, що їх би травмувало, якби євреєм раптово виявився один із членів сім'ї. 44% повідомили, що не хотіли б жити поруч із сусідом-євреєм. 40% не хочуть вчитися в школі поруч з євреями. При цьому кожен четвертий назвав концтабори "успішним проектом" Гітлера.

Переважна більшість опитаних вказало, що до війни еврейське населення Варшави становило 18%, тоді як насправді євреєм був кожен третій житель міста.

Незважаючи на те, що повстання у Варшавському гетто є найбільшим повстанням євреїв проти нацистів, третина опитаних підлітків не змогли сказати, коли саме воно почалося. 40% сказали, що повстання закінчилося "перемогою євреїв". 9% повідомили, що повсталі отримали велику "підтримку ззовні".

Збройне повстання у Варшавському гетто розпочався 19 квітня 1943 року. Повстання було придушене військами СС. У ході повстання було вбито близько 7 тисяч захисників єврейського гетто і близько 6 тисяч євреїв згоріли живцем внаслідок масових підпалів будівель німцями. Близько 30 тисяч жителів гетто були відправлені в табір смерті Треблінка. 16 травня гетто було кінцево ліквідовано.

Newsru.co.il

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут