Архів новин

Понад тисячу євреїв-паломників прямують зі Львова у Белз

16 квітня близько тисячі євреїв–паломників прилетіли до Львова. Впродовж дня прикордонники прийняли 6 чартерних літаків із Будапешта, Брюсселя, Лондона, Тель-Авіва та Внуково. Про це повідомили у Львівському прикордонному загоні Державної прикордонної служби України. Паломники прямують у Белз для вшанування чудотворних рабинів-цадиків, які поховані на міському кладовищі. Таке паломництво відбувається раз на два роки. Нагадаємо, на святкування іудейського Нового року до Умані прибуло понад 16 тисяч паломників-хасидів.

Довідка:

Єврейська (Ашкеназі) громада в Белзі була створена в кінці XIV століття. У 1665 році євреї Белзу отримали рівні права. Саме сюди переїхав рабин, чудотворний хасидський цадик Шолом Роках (Sholom Rokeach, 1779—1855). З того часу звання цадиків передавалось у родині Рокахів від батька до сина, а до міста з'їжджалися хасиди. Шолом Роках і його родина поховані на місцевому єврейському цвинтарі.

У 1839–1845 роках за проектом Шолема Рокаха у Белзі збудували Велику синагогу, яка стала священним місцем євреїв усього світу. Згідно з переказом, саме у белзьку синагогу мав зійти з небес Месія, аби врятувати свій народ. Пізніше, після 1849 року, у Белзі споруджено Бет Мідраш — юдейський навчальний заклад із бібліотекою.

Zaxid.net

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут