Архів новин

Путін списував в американців у кандидатській дисертації?

У науковій дисертації президента Росії Володимира Путіна знайшли цілі сторінки тексту, скопійованого з американського дослідження. Про це у статті, опублікованій у газеті La Repubblica, пише Нікола Ломбардоцці. "Навіть Володимир Путін, наймогутніша людина в Росії, потрапив під вплив спокуси вкрасти наукові тези із чужих робіт, щоб коронувати своє резюме престижним науковим званням. У його випадку йдеться про економіку. А вона, як відомо, є його слабким місцем", - пише видання.

"Чутки щодо плагіату поширилися вже давно. Вже кілька років авторитетні американські вчені вважають роботу молодого Путіна плагіатом. Проблема полягає тепер у тому, що російський прем'єр Дмитро Медведєв почав хрестовий похід проти плагіату і фальшивих звань, справжніх виразок російської системи державної освіти. І всі наявні комісії, покликані боротися з цим явищем, зіткнулися зі скандальною і незвичайною помилкою Путіна. Що ж робити? Припинити полювання за плагіатом? Або покарати всіх, крім нього? Очевидно, безвихідна ситуація", - повідомляє Ломбардоцці.

"Кремль мовчить. Експерти ховаються за виразами: " Без коментарів ". (...) У 1996 році, коли нинішній президент тільки починав сходження до влади, він захистив у Гірничому інституті Санкт-Петербурга кандидатську дисертацію за темою:" Стратегічне планування відтворення мінерально -сировинної бази регіону в умовах формування ринкових відносин". Відчувши недобре, один з учених інституту Брукінгса Вашингтона з'ясував, що 60% із 218 сторінок роботи і, щонайменше, 6 діаграм були взяті з американського підручника з економіки, перекладеного російською мовою Академією КДБ у 1994 році. Проте "наклеп" американського інституту не був удостоєний жодної офіційної реакції, а Путін обачно не торкається цієї теми", - підсумовує видання.

За матеріалами: La Repubblica, переклад Инопресса

Кореспондент

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут