Архів новин

Донецька друкарня, що виплатила Януковичу 32 млн грн гонорару, не випускає книги

Донецька друкарня "Новий світ", яка за два роки виплатила авторську винагороду президенту Віктору Януковичу на загальну суму майже в 32 млн гривень, насправді не випускає книги. Про це пише Zn.ua. Як зазначає інтернет-видання, в переліку послуг, розміщеному на сайті друкарні, вказані рекламне друкування, видання газет і журналів, картонна упаковка, флексоупаковка і виробництво плівки, однак книговидання зовсім не згадується.

Примітно, що жодної з книг Януковича, виданих цієї друкарнею, не вдалося виявити ні в реєстрах бібліотек, ні на прилавках книжкових магазинів.

Виходячи з середньоринкових цін і стандартних авторських гонорарів (10%), виходить, що друкарня розраховує на продаж як мінімум на суму в 320 млн, тобто планований тираж - 6,4 млн примірників. При цьому в таких кількостях в Україні не видавалася жодна книга.

Найпопулярніший автор країни Симона Вілар нещодавно поставила рекорд у 209 тис. книжок на рік, а тираж твору Леоніда Кучми "Україна не Росія" становив 10 тис. примірників.

У період з 2005 по 2010 роки Янукович видав чотири свої книги: "Рік в опозиції. У політиці не буває остаточних перемог и поразок", "... І рік при владі. Від кризи - до економічного зростання", "Здолати шлях" і "Як Україні далі жити". Також в його бібліографії значиться англомовний "путівник по Україні для інвесторів" Opportunity Ukraine – його було написано і видано в 2011 році.

Всі перелічені вище книги виходили в різних видавництвах - "Фоліо", "Валрус-Дизайн" і "Видавничий Дім Дмитра Бураго".

Як повідомляли Ukranews, у деклараціях президента про доходи сказано, що в 2011 році він отримав авторську винагороду в розмірі 16,4 млн грн, а в 2012 - 15,55 млн. У його прес-службі заявили, що це кошти від передачі ним майнових прав на свої твори донецькому підприємству - ТОВ Друкарня "Новий світ". Права передано на створені ним у 2005-2010 роках книги, а також ще ненаписані.

Українські новини

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут