Архів новин

Влада перевірить Rozetka.ua, Google, "Вконтакте" та "Українську правду"

Державна служба з захисту персональних даних (ДСЗПД) опублікувала список компаній, яких у другому кварталі 2013 року будуть перевіряти на предмет дотримання вимог законодавства. У список потрапили 14 IT-компаній, серед них українські представництва зарубіжних компаній, а також кілька онлайн-видань ЗМІ. Зокрема, на предмет реєстрації баз персональних даних перевірятимуть: ТОВ "Корреспондент", ТОВ "Інформаційне агентство "Українська правда", Rozetka.ua, Slando, Google (ТОВ "Гугл"), Aukro.ua, "ВКонтакте", Gemius (ТОВ "Геміус Україна"), Bigmir.net, Київський Інститут проблем управління імені Горшеніна, ТОВ "Робота Інтернешнл" та інші. Перевірки стартують у квітні і будуть проводиться до червня місяця включно.

За словами першого заступника голови Державної служби з захисту персональних даних Лілії Олексюк, скарг від користувачів на вищеперелічені компанії не надходило. Список складено співробітником відомства та затверджено керівництвом ДСЗПД, пише AIN.ua. Якщо в процесі перевірок будуть виявлені невідповідності з нормами закону про захист персональних даних, держслужба уповноважена застосовувати санкції. "Інтернет-компанії можуть бути оштрафовані за порушення так само, як і офлайн-підприємства. Якщо порушення буде виявлено, їм загрожує штраф від 3400 грн і вище", - пояснила Олексюк.

Згадаймо, одного з найбільших провайдерів Києва "Фрінет" звинувачують у порушенні авторських прав. За цим фактом відкрито кримінальну справу, а ввечері 19 березня в офісі компанії було проведено обшук, після якого міліція вилучила один із серверів.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут