Архів новин

У ніч з 30 на 31 березня переведіть годинники на годину вперед

31 березня 2013 р. о 3:00 на всій території України відбудеться перехід на літній час - годинникова стрілка буде переведена на 1 годину вперед. Літній час запроваджується на виконання Постанови Кабінету Міністрів України №509 від 13 травня 1996 р. "Про Порядок обчислення часу на території України". Відповідно до часових змін, зміни відбулися зокрема у розкладі руху потягів. Так, згідно з повідомленням "Укрзалізниці", пасажирські та приміські поїзди, які у цей час перебуватимуть у дорозі, рухатимуться зі збереженням усіх зупинок.

Пасажирські поїзди, які курсуватимуть у ніч з 30 на 31 березня у дальньому сполученні і на момент переведення стрілки годинника перебуватимуть у дорозі, до кінцевого пункту прибудуть за скорегованим часом.
З 4:00 31 березня пасажирські поїзди дальнього і приміського сполучення, а також вантажні поїзди відправлятимуться за діючим графіком відповідно до "літнього" часу.

Зазначимо, що зимовий час є "астрономічним", літній час вводиться в багатьох країнах для економії електроенергії на освітлення. Терміни дії літнього часу вводяться відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН для гармонізації міжнародних інформаційних систем. Перехід на сезонний час здійснюється нині в 110 країнах. Літній час використовують близько 80 країн світу.
Уперше годинникову стрілку перевели у 1908 р. у Великобританії. В той же час, багато держав Азії живуть за єдиним часом. Так, наприклад, не переводять стрілки годинника Росія, Японія, Китай, а також Казахстан і Киргизія. У США рекомендовано переводити час, проте в деяких штатах цього не роблять.

РБК-Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут