Архів новин

Україна - четверта у світі за кількістю сертифікованих IT-фахівців

Україна посідає четверте місце в світі за кількістю сертифікованих IT-фахівців. Про це йдеться в звіті Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації з посиланням на дослідження Exploring Ukraine IT Outsourcing Industry 2012.

При цьому 40% IT-фахівців працюють у Києві, 19% - в Харкові, 16% - у Львові, 7% - в Дніпропетровську і 4% - в Одесі.
Згідно з документом, ВУЗ України щороку випускають близько 16 тис. фахівців у цій сфері.

Зазначимо, що уряд вважає сферу інформаційних технологій однією з локомотивів у розвитку вітчизняної економіки, оскільки індустрія програмного забезпечення демонструє рекордні темпи розвитку. Зберегти позиції українських компаній на світовому ринку, на думку Азарова, допомогло звільнення їх від податку на додану вартість. Закон набув чинності 1 січня.


До слова, раніше в профільному комітеті Конгресу США заявили, що Україну можуть визнати країною з найвищому у світі рівнем інтелектуального піратства.

Нагадаємо, у ВР зареєстрований законопроект про внесення змін до податкового кодексу щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції. Очікується, що після зниження податкового тиску IT-компанії будуть відмовлятися від використання "сірих" схем, створювати легальні робочі місця і активніше залучати інвестиції. "Цілком реально, що в 2015 році цей сектор економіки може становити не менше 10% ВВП. Таким чином, ми знизимо вразливість української економіки, традиційних сировинних галузей до зовнішніх ризиків", - сказав Азаров.

Долю цього законопроекту в Раді буде контролювати особисто перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов.

Нагадаємо, що з 1 січня 2013 р. в Україні вже діє закон про податкові пільги для IT-індустрії. Закон звільняє від сплати ПДВ підприємців, які працюють у сфері індустрії програмної продукції.

Зазначимо, у відповідний закон були внесені поправки Президента України Віктора Януковича, який виключив норму про зниження ставки податку на доходи фізичних осіб для працівників суб'єктів індустрії програмної продукції до 5%.

Крім того, в ВУЗах повинен бути збільшений держзамовлення на підготовку фахівців IT. У 2015 р. за прогнозом Азарова Україні їх знадобиться як мінімум 100 тис.

РБК-Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут