Архів новин

"Арену Львів" розберуть як непотрібну?

Львівський стадіон "Арена Львів", побудований до Євро-2012, може бути розібраний, якщо місцева влада не виконає всі умови футбольного клубу "Карпати" щодо переходу на стадіон. Про це йдеться у статті ”Радіо Свобода”. Будівництво стадіону до Євро за бюджетні гроші виявилось недоцільним і невигідним для громади загалом. Для прикладу, в Австрії частину стадіонів, збудованих до Євро, розібрали через неефективність використання, але ці арени у кілька разів були дешевші, ніж в Україні.

З державного бюджету на будівництво спортивної арени у Львові було витрачено 250 мільйонів євро. На утримання стадіону потрібно щонайменше 20 мільйонів гривень на рік. З 1 січня 2013 року держава припинила фінансування цього стадіону.

26 березня на "Арені Львів" відбудеться матч між молодіжними збірними України та Польщі. Цей поєдинок відклав на кілька днів відключення електроенергії спортивній арені через борги перед "Львівобленерго".

Зараз тривають переговори між Кабінетом Міністрів і керівництвом футбольного клубу "Карпати" про перехід команди на спортивну "Арену Львів". Домовленостей не досягнуто.

Для керівництва ФК важливі економічний фактор і комфорт уболівальників. Клуб на утримання стадіону "Україна" витрачає у рік 3 мільйони гривень, що у 7 разів менше, ніж необхідно для "Арени Львів".

Тому однією з умов переходу клубу на новий стадіон є 10-12 мільйонів гривень дотацій щороку і влада має запропонувати клубу компенсаційний механізм, наголошує генеральний директор ФК "Карпати" Ігор Дедишин.

"Інших перешкод для нашого переходу на стадіон немає. Єдине, що будемо домагатись, щоб міська влада забезпечила транспортне сполучення, а далі вже комфорт для вболівальників ми самі забезпечимо. Стадіон має бути повноцінним комерційний об’єктом", - говорить керівник клубу.

Перш ніж перейти на "Арену Львів", керівництво клубу "Карпати" вимагатиме оцінити реальний стан стадіону щодо його безпеки, видати державний акт про здачу в експлуатацію спортивного об’єкту, а також міська влада Львова має виконати обіцянку 2008 року – передати майновий комплекс стадіону "Україна" та прилеглі земельні ділянки ФК "Карпати".
Джерело: Радіо Свобода

Футбол 24

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут