Архів новин

26 березня євреї святкують Песах

Президент США Барак Обама вшосте візьме участь у святкуванні одного з найвидатніших єврейських свят Песаха. Під час традиційної єврейської трапези – седера, - яку організовує Обама в Білому домі, почесне місце на столі президента займе срібне блюдо, подароване під час візиту в Ізраїль дружиною Біньяміна Нетаньяху Сарою.

Як іудеї святкують Песах

"Президент почав відзначати Песах з деякими співробітниками своєї передвиборної кампанії і з друзями ще в 2008 році. Йому було важливо провести час з ними, і це був потрібний момент для його кампанії. Він продовжив цю традицію і ставши президентом. Для нього це завжди дуже важлива подія. Тому він і його гості проведуть традиційні для Песаха обряди, ще у них є деякі секретні сімейні кулінарні рецепти. Тому президент завжди з нетерпінням чекає свята", - сказав журналістам у понеділок заступник офіційного представника Білого дому Джош Ернест.

Найдавніше юдейське свято Песах, яке називають також Пасха, пов'язане з однією з найважливіших подій в єврейській історії - Виходом з єгипетського рабства. Це сталося близько 3300 років тому, в 2448 за єврейським календарем. Традиційно Песах починається на чотирнадцятий день весняного місяця нісан і святкується протягом 7 днів в Ізраїлі і 8 - поза Ізраїлем. У цьому році він випадає на 26 березня.

Кульмінаційним моментом Песаха є вечірня трапеза седер (порядок). Седер починається після повернення із синагоги, вся сім'я з гостями збирається навколо столу. Під час седера вимовляються встановлені правилами благословення, читаються молитви і співаються псалми. Однією з обов'язкових умов є запрошення до участі в трапезі всіх нужденних, а також тих, хто не може відзначити свято в колі своєї родини.

За матерiалами РІА Новости

Кореспондент

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут