Архів новин

Центральний Банк Кіпру переніс відкриття всіх банків на 28 березня 2013 року

Центральний Банк Кіпру переніс відкриття всіх банків на 28 березня 2013 р. Про це говориться у повідомленні організації. Раніше повідомлялося, що більшість банків острова відкриються вже 26 березня 2013 р., окрім Bank of Cyprus і Cyprus Popular Bank, які залишаться закритими до 28 березня ц.р.

Раніше 25 березня 2013 р. міністри фінансів єврозони затвердили план надання фінансової допомоги Кіпру на умовах реструктуризації банківського сектора. Кіпр отримає перший транш кредиту у розмірі 10 млрд євро на початку травня 2013 р. від Європейського стабілізаційного механізму ESM. За підсумками зустрічі Єврогрупи глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард повідомила, що вона винесе на раду МВФ пропозицію взяти участь в плані надання фінансової допомоги Кіпру. В той же час Лагард не уточнила обсяг можливих фінансових вливань з боку МВФ.Всього потреби острова у фінансовій допомозі оцінюються в 17,5 млрд дол. Нагадаємо, уряду Кіпру необхідно самостійно знайти 5,8 млрд євро. Раніше Кіпр розраховував отримати кредит у Росії, проте переговори з російською стороною поки що ні до чого не призвели. Щоправда, кіпріоти і росіяни домовилися дещо пізніше ще раз зустрітися і обговорити умови можливого надання кредиту.

Вкладники Bank of Cyprus можуть втратити 30% коштів на депозитах, що дорівнюють і перевищують 100 тис. євро. Відсоток втрачених коштів на депозитах в другому найбільшому банку республіки - Cyprus Popular Bank - ймовірно, виявиться ще вищим. За угодою з Євросоюзом в якості компенсації в результаті рекапіталізації найбільшого кіпрського банку вкладники отримають частку в Банці Кіпру.


Згідно з опитуванням населення, 91% кіпріотів швидше погодяться вийти із зони євро, ніж підрізати депозити. Це недивно: 48 млрд євро з 68 млрд, що лежать на депозитах кіпрських банків, є внесками самих кіпріотів.

Раніше оподаткувати депозити в кіпрських банках - пропозиція, на якій спочатку наполягала Європа - парламентарії Кіпру відмовилися.

Ймовірно, до 28 березня залишаться в силі обмеження на зняття грошей з рахунків в місцевих банкоматах. Зараз готівку на Кіпрі можна отримати через банкомати від 400 до 1 тис. євро в день, а Центральний банк Кіпру ухвалив встановити ліміт на отримання готівки з банкоматів до 100 євро в день для двох найбільших банків країни - Cyprus Popular Bank і Bank of Cyprus.


Раніше повідомлялося, що Центральний банк Кіпру тимчасово встановить контроль над рухом капіталу. Про це заявляв Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс. Також Анастасіадіс сказав, що банківська система країни буде стабілізована, а слідчим, за його словами, доручено знайти винних у банківській кризі.

РБК-Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут