Архів новин

Тільки 28% опитаних надали б російській мові статус другої державної в Україні

47% українців вважають, що російську мову треба зробити регіональною там, де більшість населення цього бажає. Такі результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, передає "Інтерфакс-Україна". 28% виступають за надання російській мові статусу другої державної в Україні.

Як наголошується в прес-релізі, 19% опитаних вважають, що російську мову необхідно вилучити з офіційного спілкування на всій території України.

Крім того, 56% респондентів назвали своєю рідною мовою українську, 40% - російську, 3% - іншу мову, 1% не змогли відповісти на запитання.

Опитування проводилось з 23 лютого по 11 березня 2013 року.

Методом інтерв'ю опитано 2760 респондентів, які живуть у всіх областях України (зокрема й у Києві) та в Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 2,8% для показників, близьких до 50%; 2,4% - для показників, близьких до 25%; 1,7% - для показників, близьких до 10%; 1,2% - для показників, близьких до 5%.

Як відомо, мовний закон був прийнятий Верховною Радою 3 липня і викликав низку протестних акцій. 10 серпня мовний закон набув чинності. У деяких регіонах України місцеві ради прийняли постанови про регіональні мови. Зокрема, в Севастополі та в Донецькій області регіональною мовою стала російська.

Нагадаємо, в січні у Верховній Раді зареєстрований законопроект про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні. Ініціаторами законопроекту виступили нардепи Володимир Яворівський з фракції "Батьківщина", Марія Матіос з фракції "УДАР" і Ірина Фаріон з фракції ВО "Свобода".

За словами Віктора Януковича, ухвалення актуального, сучасного законодавства у мовній сфері є дуже важливим завданням, адже проблеми, які нагромадилися, не розв'язувалися довгі роки.

"Той закон, який був прийнятий, потребує вдосконалення. І робота в цьому напрямку ведеться", - підкреслив він.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут