Архів новин

Підшкірний пристрій для аналізу крові "зателефонує" і пацієнтові, і лікареві

Науковці заявили, що розробили крихітний пристрій для аналізу крові, який вживлюють під шкіру, звідки він оперативно надсилає результати роботи на мобільний телефон. За словами швейцарських вчених, 14-міліметровий прилад зможе одночасно аналізувати п’ять різних показників крові. Дані пересилаються лікарю за допомогою радіохвиль і технології Bluetooth. Розробники аналізатора сподіваються, що він стане доступним для пацієнтів не більше, ніж за чотири роки.

Його вживлятимуть за допомогою голки у проміжну тканину під шкірою на животі, ногах або руках. Ресурс роботи приладу – кілька місяців, після чого його можна замінити або видалити.

Мікромоніторинг

Над схожими мікроприладами для спостереження за станом крові працюють також інші розробники, однак професор Джованні де Мішель та провідний науковець Сандро Каррара кажуть, що їхній підшкірний аналізатор унікальний тим, що може одночасно вимірювати кілька різних показників.

За їхніми словами, він особливо знадобиться для відстеження таких хронічних станів як високий холестерин чи діабет, а також для спостереження за результатами прийому ліків, наприклад, у випадку хіміотерапії.

Професор де Мішель з Федеральної політехнічної школи Лозанни сказав: "Це дозволить вести прямий і безперервний моніторинг, який ґрунтуватиметься на індивідуальній переносимості, а не на графіках віку та ваги чи на щотижневих аналізах крові".

Поки що дослідники випробовували свій пристрій у лабораторіях і на тваринах. Вони кажуть, що він з високою точністю визначає рівні холестерину і глюкози в крові, а також деяких інших речовин, якими зазвичай цікавляться лікарі.

Вони розраховують протестувати свій прилад на пацієнтах інтенсивної терапії – хворих, які потребують ретельного спостереження, зокрема регулярних аналізів крові.

Автори дослідження опублікують і представлять свої висновки на електронній конференції DATE (Дизайн, автоматизація та випробування у Європі).


ВВС Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут