Архів новин

«Львів має невисокий рівень боргу та витрат на його погашення та обслуговування», - зі звіту S&P

Нещодавно рейтингове агентство Standard & Poor's підвищило прогноз рейтингу Львова із «стабільного» до «позитивного». Серед основних аргументів експертів – невисокий рівень боргу міста та низькі витрати на обслуговування боргу, інформує прес-служба ЛМР.

Як ідеться в звіті, прямий борг Львова на сьогодні становить лише близько 8% поточних доходів у 2012 році. S&P прогнозують зростання боргу міста, але це буде пов’язано із забезпеченням капіталовкладень в розвиток інфраструктури.

Водночас, експерти-економісти вважають кредитоспроможність міста стабільною, оскільки у 2012 році Львів успішно погасив борг за облігації та виплатив кошти за гарантовані борги комунальних підприємств.

«Місту вдавалось протягом 2012 року своєчасно погашати досить значні для бюджету суми боргу. Так, у 2012 році з міського бюджету повернуто 96,7 млн. грн. прямого муніципального боргу, сплачено відсотків по обслуговуванню боргу в сумі 27,7 млн. грн., ще 52,6 млн. грн. витрачено на погашення гарантованих містом боргів комунальних підприємств. У сумі це становить близько 7% міського бюджету.

Крім цього, протягом минулого року зазнала значних фінансових вливань інфраструктура міста, активізувався діловий клімат, що безумовно стало причиною підвищення оцінки в частині загальної соціально-економічної ситуації у Львові», - зазначає Ірина Сторонянська, доктор економічних наук, завідувач відділу проблем розвитку фінансово-кредитних відносин в регіоні Інституту регіональних досліджень НАН України.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут