Архів новин

Україна відмовляється від звання пірата №1 у світі

Заяви про те, що Україна є першою у світі за рівнем інтелектуального піратства є дуже гіпертрофованими, заявив сьогодні на прес-конференції у Львові голова всеукраїнського об’єднання суб’єктів авторських і суміжних прав «Оберіг» Сергій Ступак. “Це дуже перебільшені оцінки, бо об`єктивних показників цього немає” - наголосив він.

Ступак підкреслив, що на початку двотисячних років, коли Україну вперше серйозно атакували зі звинуваченням в музичному піратстві, відповідне розслідування проводила Генпрокуратура України, яка встановила, що в Україні фізично не могли виготовити стільки компакт-дисків, як про це заявляла американська агенція ІІРА.

Саме ця структура поширює про Україну такі дані, хоча якщо брати в абсолютних цифрах, то в самих США рівень музичного піратства набагато вищий. “Інформацію про піратство поширює американська організація ІІРА – це приватна структура, яка є радником торгового представника уряду США” - сказав він.

За словам С.Ступака, дані вони отримують від представників музичних лейблів з України, інтереси яких захищає ІІРА. С.Ступак наголосив, що насправді йдеться про бажання низки компаній захопити музичний ринок України, адже ціна питання ще кілька років тому перевищила мільярд гривень на рік.

Львівський портал

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут