Архів новин

Віталій Кличко лобіює кандидатуру брата Володимира на посаду мера Києва

Лідер партії УДАР Віталій Кличко запропонував кандидатуру свого молодшого брата Володимира Кличка як єдиного кандидата від опозиції на виборах мера Києва, пише "Комерсант-Україна", посилаючись на свої джерела. "Віталій Кличко кілька місяців уникав прямої відповіді на питання, претендує на посаду мера чи ні. Його остання пропозиція - підтримати кандидатуру Володимира Кличка. Розрахунок такий: голосуйте за Кличка, а за якого - неважливо, оскільки в єдиного кандидата від опозиції є всі шанси перемогти", - повідомив співрозмовник, знайомий з ходом переговорів.

У керівництві фракції УДАР вчора не стали коментувати цю інформацію. "Зараз дуже багато інсинуацій навколо теми виборів київського мера. Вважаю, що немає сенсу коментувати чутки", - заявив перший заступник голови фракції УДАР Віталій Ковальчук.

Консультації щодо висунення єдиного кандидата в мери Києва Віталій Кличко, лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк і лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок почали ще в грудні 2012 року. "Ми вважаємо, що єдиний кандидат, який може виграти вибори беззастережно, - це Віталій Кличко. І дискусії бути не може", - заявив Арсеній Яценюк.

21 лютого народні депутати від фракцій "Батьківщина" і "Свобода" закликали Кличка до 1 березня визначитися зі своєю участю у виборах мера, проте поки він так і не дав чіткої відповіді.

Про те, що в переговорах намітився прогрес, стало відомо у вівторок. "Була від них (представників партії УДАР) пропозиція кандидатури на пост мера Києва, але це не Віталій Кличко. Поки що більше нічого не скажу, йдуть переговори", - заявив журналістам Арсеній Яценюк, не назвавши прізвище кандидата.

"Він (Віталій Кличко) дійсно запропонував кандидатуру Володимира (Кличка), - сказало джерело в керівництві партії "Свобода". - Але це не значить, що справа зрушила з мертвої точки! Не про це ми домовлялися, та і взагалі не зрозуміло, чи знає про все це Володимир. Відомо, що раніше він навідріз відмовився балотуватися в парламент!".

Незважаючи на спортивні успіхи Кличка-молодшого, соціологічні опитування показують, що поки тільки його старший брат Віталій може перемогти на виборах чинного голову Київської міської державної адміністрації Олександра Попова (Партія регіонів). Згідно з результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг", який проводився з 25 лютого по 6 березня, за Віталія Кличка готові проголосувати 31% виборців, за Олександра Попова - 20,3%.

"Кличку-молодшому в перемозі над Олександром Поповим може допомогти тільки бренд єдиного кандидата від опозиції. Киян не обдуриш, ясно, що він (Володимир Кличко) політикою не займається і в основному живе за кордоном - його рейтинг буде істотно нижчий, ніж у старшого брата", - заявив президент групи "Рейтинг" Олексій Антипович.

Представники опозиційних фракцій поки не готові надати Володимиру Кличку статус єдиного кандидата. "Якщо Віталій Кличко відмовляється балотуватися в мери, варто запропонувати лідерів опозиційних фракцій - Арсенію Яценюку і Олегу Тягнибоку - висунути свої кандидатури. У разі відмови Арсенія Яценюка ми заявляємо, що Олег Тягнибок готовий брати участь у виборах мера Києва", - сказав народний депутат Юрій Сиротюк ("Свобода").

Розмови про єдиного кандидата стануть більш конкретними після того, як Верховна Рада призначить вибори мера Києва і депутатів Київради на 2 червня, вважає народний депутат Юрій Одарченко ("Батьківщина"). "Я не сприймаю такого підходу, коли киянам пропонують проголосувати за будь-якого кандидата, лише б від опозиції. Принцип висування "якщо не я, то мій брат" я вважаю несерйозним і таким, який не вплине позитивно на авторитет Віталія Кличка", - заявив Одарченко.

Нагадаємо, раніше спікер ВР Володимир Рибак заявив, що вибори в Києві повинні пройти на початку червня.

РБК-Україна

гость[13.03.14 13:41]
А себя уже видит президентом?

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут