Архів новин

У Львові стартувала соціальна кампанія «Живи без залежності»

У Львові молодь закликають жити без залежності. Як повідомили у відділі промоції Львівської міської ради, на сьогодні в місті розміщено 5 білбордів розміром 3х6 м із промовистим гаслом «Живи без залежності». Це перший етап однойменної соціальної кампанії, який триватиме з 7 березня до 7 квітня. Другий етап розпочнеться наступного місяця.

Соціальну рекламу вже розмістили на вул. Княгині Ольги, просп. Червоної Калини, вул. Науковій, вул. І. Мазепи та на перехресті вулиць Зеленої та Пасічної. Метою кампанії є боротьба зі шкідливими звичками до вживання отруйних речовин. До їх числа входить етиловий спирт, наркотичні засоби та тютюн.

«В рамках програми минулого року ми побували у 12 школах, де на наші зустрічі завітало 4000 підлітків. Ми пояснили їм, яку небезпеку веде за собою залежність від хімічних речовин, які загрози містить в собі вживання алкоголю, тютюну та наркотичних засобів. І, власне, соціальна реклама, яка з’явилась на білбордах міста, закріплює ефект від проведених зустрічей. Адже для молоді ці зустрічі стають не просто теоретичною подачею матеріалу лектором чи викладачем, вони бачать ці білборди на вулицях і усвідомлюють масштабність та вагомість цієї проблеми», – повідомляє Сергій Подолинний, голова Львівської ГО «Живи без залежності».

Як розповів голова Львівської ГО «Живи без залежності», Сергій Подолинний, робота кампанії складатиметься із трьох етапів. Перший етап – соціальна реклама із гаслом «Живи без залежності», якою мешканців і, зокрема, підлітків закликатимуть до життя без вживання хімічних речовин. В межах другого етапу протягом 2013 року організатори планують відвідати 12 шкіл та провести в кожній із них по 6 зустрічей, охопивши не менше 4000 підлітків. На таких зустрічах дітям доноситимуть інформацію про згубний вплив алкоголю, тютюну та наркотичних засобів, а також розміщуватимуть статистику щодо рівня залежності від хімічних речовин по всій Україні, хвороб, до яких призводять погані звички, тривалості життя залежних людей тощо. У третьому етапі організатори акцентуватимуть увагу на шляхах виходу з ситуації та спонукатимуть молодь до проведення свого дозвілля належним чином. До прикладу, учням надаватимуть додатки, в яких будуть перераховані гуртки, спортивні секції, школи, клуби, куди діти можуть долучитись, з користю провести вільний час та навчитись чогось нового.

«Проблема полягає в тому, що в будь-якому класі, де б ви не попросили намалювати святковий стіл, діти зазвичай малюють його з пляшкою. Нам нав’язали думку, що це є наша звичка, але якщо звернутись до літератури та до історичних видань, то можна побачити, що наші попередники не зловживали алкоголем. Все, що вони пили – це медовуха, в якої міцність була лише 5-6%. Ми стаємо жертвами реклами і споживання шкідливих речовин перетворюється у звичку. Тому соціальну рекламу я вважаю сьогодні як ніколи потрібною», – додає Сергій Подолинний, голова Львівської ГО «Живи без залежності».

Також Сергій Подолинний зазначив, що робота з підлітками, яку проводили в школах минулого року, принесла свої вагомі результати. Зокрема, за результатами опитування 40-60% анкетованих дітей змінили свою думку щодо того, що легкі сигарети, слабоалкогольні напої та легкі наркотики не призводять до залежності та є нешкідливими. В майбутньому кампанія «Живи без залежності» планує охопити з допомогою потужних європейських організацій як мінімум 2/3 всіх шкіл Львівщини.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут