Архів новин

З новим Папою УГКЦ чекає гарне майбутнє, - патріарх Святослав

Новообраний Папа Римський Хорхе Маріо Бергольо – Папа Франциск І – добре знає ситуацію Української греко-католицької церкви і з цим Папою УГКЦ чекає гарне майбутнє, висловив думку глава Української греко-католицької церкви патріарх Святослав (Шевчук), коментуючи вчорашні події у Ватикані, інформує zaxid.net.

Будучи єпископом УГКЦ в Аргентині, патріарх Святослав мав нагоду краще познайомитися з кардиналом Бергольо, який був його ординарієм.

«Новообраний Папа Франциск І є вихованцем нашого священика Степана Чміля, який тепер похований у базиліці св. Софії в Римі. Нинішній Папа, а тоді студент Салезіянської школи, щодня раненько, поки ще всі хлопці спали, прислуговував о. Чмілю під час Служби Божої. Він добре знає наш обряд і навіть пам’ятає нашу літургію. Востаннє я його відвідував, коли прощався з Аргентиною, від’їжджаючи до України, і просив, щоб він дав свої свідчення для беатифікаційного процесу о. Степана Чміля, на що він радо погодився. Отож, Святіший Отець дуже добре знає і про нашу Церкву, і про нашу літургію та обряд, про нашу духовість», - цитує главу УГКЦ RISU.

Крім того, Папа Франциск І, за його словами, ще як Архиєпископ Буенос-Айреса був ординарієм для східних католиків, зокрема, тих, які не мали своєї єрархії.

«А наша єпархія в Аргентині є суфраганна Архиєпископства Буенос-Айреса. Таким чином, Кардинал Берґольо завжди опікувався нашою Церквою в Аргентині, і я, як молодий єпископ, робив свої перші кроки в цьому служінні під його оком та з його допомогою. Тому,я гадаю, ми справді будемо мати в його особі того Святішого Отця, який дбатиме про нашу Церкву. І я сподіваюся, що з тим Папою нас чекають дуже гарні події в майбутньому», - переконаний патріарх Святослав.

Глава УГКЦ описує нового понтифіка як надзвичайно скромну людину. «Наприклад, у Буенос-Айресі він ніколи не використовував своєї машини, завжди їздив громадським транспортом, завше дуже скромно одягався і вирізнявся тим, що найбільше хотів дбати про вбогих. Він був тим, хто відвідував людей у найбідніших кварталах, і взагалі є особою душпастирського складу», - додав блаженнійший Святослав.

На думку патріарха, як єзуїт Папа Франциск І є глибоким інтелектуалом. «Його проповіді були вельми короткі, часом навіть складалися буквально з п’яти-шести речень, але в них він так багато казав, що після того його короткого слова завжди тривала мовчанка на майже п’ять-сім хвилин, для того, щоб над цим словом можна було глибоко роздумувати», - додав глава УГКЦ.

Нагадаємо, конклав, що розпочав роботу 12 березня у Ватикані, обрав 13 березня 266-го Папу Римського. Ним став кардинал Хорхе Маріо Бергольо із Буенос-Айреса, який обрав папське ім'я Франциск І.

11 лютого Папа Бенедикт XVI повідомив, що зрікається престолу через погане самопочуття.

Зазвичай конклав – зібрання кардиналів, яке обирає Папу Римського – збирається через 15–20 днів після звільнення папського престолу, щоб дати кардиналам час прибути до Ватикану з усіх куточків світу. Цього разу дата звільнення престолу була відома наперед – Бенедикт XVI оголосив, що залишає посаду 28 лютого.

Учасники конклаву у Ватикані після першого та другого туру голосування не змогли визначитися з вибором нового Папи.

Щоденний Львів

Прагматик[13.03.14 10:51]
Основне, щоб Папа служив БОГУ та людям, щоб не було воєн на планеті, щоб був мир та злагода на Землі, поки що цього не відчутно. Це показали дві світові війни та протистояння держав за гегемонію на багатостраждальній землі.
Прагматик[13.03.14 10:50]
Основне, щоб Папа служив БОГУ та людям, щоб не було воєн на планеті, щоб був мир та злагода на Землі, поки що цього не відчутно. Це полказали дві світові війни та протистояння держав за гегемонію на страждальній землі.

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут