Архів новин

Новим Папою Римським став аргентинець, архієпископ Буенос-Айреса Хорхе Маріо Бергольо. Фото. Відео

Новим Папою Римським став Хорхе Маріо Бергольо, який взяв собі ім'я Франциск.

Новому, 226-ому Папі Римському 76 років.

Уперше за історію Папою став виходець з Південної Америки, хоча сім‘я Франциск походить з Італії. Також вперше в історії католицької церкви понтифіком став єзуїт, інформує Українська правда.

В Аргентині він викладав у кількох католицьких коледжах теологію, літературу.

Папа Франциск вважається представником консервативного напрямку, бо виступав проти абортів, евтаназії, одностатевих шлюбів.

На площі перед собором зібралося величезна кількість людей. Трансляцію вели багато світових телеканалів.З балкона собору Святого Петра про обрання папи оголосив кардинал Жан-Луї Торан. "Habemus papam!" - сказав він латинською, що означає "у нас є папа".

Через деякий час після цього на балкон до людей вийшов новий папа, який попросив благословення від людей, потім благословив їх.

"Спочатку я б хотів, щоб ми помолилися за нашого почесного Єпископа Бенедикта (який вперше в історії католицької церкви пішов з посади Папи Римського - авт.). Давайте помолимось разом за нього, щоб Бог благословив його", - звернувся Франциск I до людей.

Крім того, він сказав, що всім, хто знаходиться на площі, або дивиться чи слухає трансляцію, він відпускає гріхи.

Закінчуючи промову, він сказав:

"Я благословляю вас і весь світ, всіх чоловіків і жінок. Брати і сестри. Я вас залишаю. Дякую вам. Моліться з мене, і я буду з вами скоро. Ми побачимось скоро. Завтра я хочу піти помолитися Мадонні, щоб вона захистила Рим. На добраніч і спіть добре".

Як відомо, конклав, що відкрився 12 березня в Ватикані, обрав в середу 266-го Папу Римського - з труби на даху Сікстинської капели Апостольського палацу піднявся білий дим.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут