Архів новин

У Ватикані розпочнеться конклав з обрання нового Папи

У Ватикані сьогодні, 12 березня, 115 кардиналів, які володіють правом голосу на виборах Папи Римського, усамітняться для голосування в Сікстинській капелі. Зв'язок учасників конклаву з навколишнім світом буде здійснюватися тільки за допомогою димових сигналів з труби над капелою, яку видно з площі Святого Петра. Двічі на добу в печі будуть спалюватися бюлетені. Вперше дим з труби Сікстинської капели повинен піти у вівторок приблизно о 20:00 (21:00 за Києвом). Урочиста церемонія, пов'язана з відкриттям конклаву, почнеться у Ватикані о 16:30 (17.30 за Києвом), коли процесія кардиналів вирушить у Сікстинську капелу.

Під час попереднього конклаву 2005 року з моменту початку церемонії до виголошення латинської формули "extra omnes" (всі геть), якою папський обер-церемоніймейстер видаляє з капели всіх сторонніх, пройшли 57 хвилин. Таким чином, перше засідання конклаву має розпочатися близько 17:30 (18:30 за Києвом).

Чорний дим з труби буде свідчити про те, що вибори не відбулися, а білий повідомить про обрання нового Папи Римського. Завершиться процедура проголошенням латинню з балкона базиліки Сан-П'єтро habemus papam ("у нас є Папа") і виходом до народу нового глави римсько-католицької церкви.

Глава Служби друку Святого Престолу падре Федеріко Ломбарді заздалегідь попередив, що до цього моменту всім, хто очікує рішення конклаву, слід запастися терпінням. Він нагадав, що процедура буде проходити в умовах абсолютної таємності: клятву про нерозголошення інформації, що стосується виборів, дали 90 осіб, головним чином, співробітників Ватикану.

Кореспондент

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут