Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
07/03/13

Козацький логотип Google на честь мультфільму

Сьогодні, 7 березня, український Google присвятив свій Doodle українському режисеру-аніматору Володимиру Дахну, який відомий, в першу чергу, як автор серії мультфільмів "Як козаки ...". Як повідомили Корреспондент.biz в українському представництві Google, один з найвідоміших режисерів української анімації, Володимир Авксентійович Дахно народився 7 березня 1932 року в місті Запоріжжя.

Після закінчення школи він спочатку вступив до медичного інституту, але майже відразу перевівся в Київський інженерно-будівельний інститут. За спогадами одногрупника Володимира Дахна, Юрія Хімича, вони часто розважалися на парах, малюючи козаків у різних забавних ситуаціях, і непомітно підкладали їх в проектор, де лектор демонстрував світові архітектурні шедеври.

Після закінчення інституту в 1955 році Володимир Дахно починає працювати архітектором в Києві. Його незвичайні архітектурні проекти привернули увагу відомих мультиплікаторів Марка Драйцуна і Давида Черкаського, також випускників Київського інженерно-будівельного інституту. Вони запропонували Володимиру Оксентійовичу роботу в новому творчому об'єднанні мультиплікаційних фільмів на студії Київнаукфільм (нині Укранімафільм). І в 1960 році Дахно дебютує як мультиплікатор з фільмом "Пригода перцю", а перша серія циклу мультфільмів "Як козаки ...", де Володимир Дахно виступає в ролі режисера і сценариста, виходить в 1967 році.

"Я не дуже довго мудрував з козаками, - згадував Дахно. - Взяв та й намалював трьох запорожців на манер трьох мушкетерів. Один вийшов кругленький, маленький, інший - худий і довготелесий, третій – молодець, який пашить здоров'ям. Потім мені казали, що я дуже точно передав в цих персонажах український характер".

Першим мультфільмом з серії став Як козаки куліш варили, який вийшов в 1967 році. Головними героями стали три козаки: бурмило, коротун і силач. Що цікаво, за сценарієм козаки носять імена Грай, Око і Тур, відповідно, але в самому серіалі їхні імена не звучать.

Наступним у серії став мультфільм Як козаки у футбол грали, в якому команда українських козаків виграє кубок на турнірі. Він вийшов у 1970 році, за два роки до завоювання Кубка київським Динамо, певним чином передбачивши цей успіх. За спогадами Дахна, відомий динамівський воротар Віктор Банников розповів йому, що перед кожною грою "синьо-білі" всією командою дивилися на удачу Як козаки у футбол грали.

Мультсеріал про симпатичних козаків відразу завоював любов глядача, а харизматичні герої стали справжніми народними улюбленцями. За сюжетом мультфільмів на долю героїв випадають різні пригоди, вони зустрічаються з людьми різних країн і епох, навіть з богами та іншопланетянами.

У мультфільмах відсутні діалоги або який-небудь текст, за винятком вступного або заключного тексту "від автора", що робить їх зрозумілими для людей різного віку і національності. Сьогодні герої мультфільмів Як козаки ... є одними з найбільш впізнаваних персонажів в українській мультиплікації, своєрідним національним символом.

З 1967 по 1995 рік Володимир Дахно став режисером дев'яти мультфільмів про козаків: "Як козаки куліш варили", "Як козаки у футбол грали", "Як козаки наречених виручали", "Як козаки сіль купували", "Як козаки олімпійцями стали", "Як козаки мушкетерам допомагали", "Як козаки на весіллі гуляли" , "Як козаки інопланетян зустрічали", "Як козаки в хокей грали".

Працював Дахно не тільки над козаками. В цілому він створив понад 20 мультфільмів, серед яких найвідоміший - екранізація Енеїди Івана Котляревського.

Генеральний директор української державної кіностудії анімаційних фільмів Укранімафільм Едуард Станіславович Ахрамович зазначає: "У сучасній Україні відсутні, на жаль, реальні, близькі всім без винятку українцям національні герої, дуже необхідні для національного єднання і для виховання підростаючих поколінь. На щастя, завдяки внеску Дахна, ніяких нових героїв шукати немає необхідності. Створені ним ще в далекому 1967 році персонажі мультфільму Як козаки ... не втратили своєї актуальності і сьогодні, тому що об'єднують в собі всі найкращі риси українського народу: сміливість і доброту, кмітливість і готовність допомогти ближньому, допитливість і широту душі".

На жаль, останні півтора десятиліття життя Володимир Дахно жив у потребі на мізерну пенсію. Незважаючи на фінансові проблеми, Дахно до кінця днів продовжував віддаватися улюбленій справі: творити, передавати свої знання молодим мультиплікаторам і мріяти, що його ідеї втіляться в життя. Помер Володимир Дахно 29 липня 2006 року.

У Google упевнені, що сьогодні справа чудового аніматора продовжує жити. Студія Укранімафільм, в стінах якої Володимир Дахно створив своїх знаменитих героїв, відроджує творчість майстра анімації і готує до випуску продовження мультсеріалу "Як козаки ...".

Планується, що улюблені герої Око, Тур і Грай знову постануть перед глядачами навесні 2014 року. Нові серії мультфільмів збережуть добрий і веселий стиль Дахна, будуть відповідати найвищим стандартам якості сучасної анімації. До складу другого сезону серіалу увійде і мультфільм за сценарієм самого Дахна.

Кореспондент

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас