Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
07/03/13

ВАСУ позбавив захисника Тимошенко повноважень народного депутата

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) позбавив депутатських повноважень народного депутата фракції "Батьківщина" Сергія Власенка. "Колегія суддів дійшла висновку, (...) що адміністративний позов потребує задоволення. Суд задовольнив адміністративний позов голови Верховної Ради України Володимира Рибака до народного депутата Сергія Власенка", - зачитав рішення суддя Михайло Зайцев у середу. Зачитуючи рішення, суддя повідомив, що "рішення суду остаточне і оскарженню не підлягає". Позов до суду спікер аргументував суміщенням Власенком депутатських повноважень і адвокатської діяльності. Власенко виступає захисником Тимошенко в низці кримінальних справ.

У мотивувальній частині постанови колегії суддів ВАСУ зазначається, що Власенко слід було своєчасно подати заяву на припинення права займатися адвокатською діяльністю, передає "Інтерфакс-Україна".

Що ж стосується терміну "займатися адвокатською діяльністю", то суд дійшов висновку, що здійснення функцій захисника, яким є Власенко, можливе лише при занятті адвокатською діяльністю.

Суд не знайшов підстав вважати дії Регламентного комітету Верховної Ради такими, які б суперечили законодавству. У своєму рішенні суд вказав на рішення Конституційного суду від 2008 року про те, що у разі ігнорування положень щодо неможливості суміщення депутатської діяльності з іншими видами діяльності, йдеться про дострокове припинення саме депутатських повноважень.

Як повідомлялося, Власенко 22 лютого 2013 року заявив, що подав заяву до Ради адвокатів України з проханням скасувати його адвокатське свідоцтво. Він зазначив, що відповідно до чинного законодавства право на заняття адвокатською діяльністю припиняється з дня подання заяви, однак це не позбавляє його права і далі бути захисником екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Власенко неодноразово наголошував, що він є не адвокатом, а захисником Тимошенко. Регламентний комітет Верховної Ради ухвалив рішення про позбавлення депутатських повноважень Власенка (фракція "Батьківщина") та члена фракції Партії регіонів Андрія Веревського. З відповідними позовами до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) звернувся голова Верховної Ради Рибак.

Опозиція звинуватила голову регламентного комітету Володимира Макеєнка (Партія регіонів) у фальсифікації рішення комітету про позбавлення Власенка депутатських повноважень. ВАСУ 5 березня позбавив депутатських повноважень Веревського.

Стаття 81 Конституції говорить, що "у разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності повноваження народного депутата України припиняються достроково на підставі закону за рішенням суду". Згідно зі статтею 78 Конституції, вимоги щодо несуміщення депутатського мандата з іншими видами діяльності встановлює закон.

Згідно з пунктом 5 частини 1 статті третьої закону "Про статус народного депутата України", народний депутат "не має права залучатись як експерт органами досудового слідства, прокуратури, суду, а також займатися адвокатською діяльністю".

Конституційний Суд України у вересні 2012 року визнав конституційними положення Кодексу адміністративного судочинства щодо підсудності Вищому адміністративному суду України (ВАСУ), як суду першої інстанції, справ про дострокове припинення повноважень депутатів-сумісників.

Newsru.ua

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас