Архів новин

Уряд засекретив угоду з компанією "Шелл"

Урядовці відмовилися надати текст угоди про розподіл продукції між компанією "Шелл" та Кабінетом Міністрів народному депутату України від Всеукраїнського об’єднання "Свобода", голові Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірині Сех. У Міністерстві екології та природних ресурсів, звідки надійшла відповідь на звернення народного депутата, аргументували відмову "конфіденційністю запитуваної інформації".

Ще місяць тому Ірина Сех звернулася до прем’єр-міністра Миколи Азарова з проханням надати текст угоди про розподіл вуглеводнів між Україною, компанією "Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс" та ТзОВ "Надра Юзівська". Це звернення Азаров переадресував у Мінекології, звідки й надійшла відмова.

"Приховування тексту угоди свідчить про закулісність домовленостей, які насправді мали би бути відкритими і публічними. Адже йдеться про надра, які за Конституцією належать народові України. Але від народу приховують правду про те, що збираються робити на нашій землі з нашим національним багатством. А якщо приховують, значить збираються розкрадати - зухвало і безсоромно".

Ірина Сех наголошує, що уряд не має права відмовляти депутатові в наданні тексту угоди, так само, як не має права накладати гриф конфіденційності на цей документ. "Мій лист надійшов до Кабміну 4 лютого, а 11 лютого відбулося таємне засіданні уряду (про нього не було жодних повідомлень), на якому доповідав міністр Олег Проскуряков, і на якому згідно з протоколом №11–ДСК на текст угоди було накладено гриф конфіденційності. Зауважу, що в міністерстві погано володіють нормативною базою, оскільки від 1998 року гриф "конфіденційно" вилучено із застосування в документообігу. Але найважливіше, що в міністерстві діють всупереч Закону "Про статус народного депутата", який передбачає, що народні депутати мають право ознайомлюватися не тільки зі службовою чи конфіденційною інформацією, а й з будь-якою таємною інформацією, яка стосується депутатської діяльності. Уряд порушив низку інших законів України, зокрема "Про регламент Верховної Ради", "Про охорону навколишнього природного середовища", та Конституцію України".

Народний депутат від Львівщини Ірина Сех звертатиметься до Генерального прокурора України стосовно порушення законодавства міністром екології та природних ресурсів, а також повторно вимагатиме від прем’єр-міністра Миколи Азарова надати текст угоди. "Я вимагатиму оприлюднення тексту угоди, з яким має право ознайомитися не тільки народний депутат, але й кожен громадянин України", - зазначила Ірина Сех.

Про це повідомила прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода».

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут