Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
05/03/13

В Україні під заборону потрапило близько 14% всіх медикаментів

Через появу нових стандартів сертифікації GMP в Україні під заборону потрапило близько 14% всіх медикаментів. Обмеження торкнулися навіть таких відомих міжнародних фармвиробників, як Berlin-Chemie, Sanofi-Aventis, Pfizer і Novartis, пише "Коммерсантъ-Украина" в статті "Україна змінює курс лікування".
Зазначається, що з 15 лютого понад 1,3 тис. із 9,4 тис. зареєстрованих в країні ліків зарубіжних виробників опинилися під забороною. Це сталося після введення Україною норм GMP - міжнародних вимог до виробництва медпрепаратів.

Стандарти GMP існують в світі більш ніж 40 років і використовуються більш ніж у 100 країнах. Для вітчизняних фармацевтичних компаній ці вимоги стали обов'язковими з 2010 року. Однак для імпортерів ці норми почали діяти тільки 15 лютого - чинності набула постанова Кабінету міністрів від 8 серпня 2012 року.

Тепер їм потрібно отримувати окремий сертифікат в Україні або підтверджений міжнародний сертифікат. З моменту прийняття документа імпортери подали лише 1,45 тис. заявок на підтвердження або видачу GMP-сертифіката (станом на 22 лютого). З них за 130 заявками було отримано відмову, за 66 - зауваження, 137 все ще в розгляді.

Таким чином, в Україну більше не ввозяться такі популярні препарати, як Фестал (засіб для поліпшення травлення), Бронхомед (відхаркувальний), Долорен (від болю в суглобах) і Аква Маріс (від нежиті). В основному це препарати, які мають аналоги, тому українці практично не постраждали через введення нових стандартів, переконані в Держслужбі лікарських засобів (Держлікслужба).

Саме відомство виявилося не готове до появи нових стандартів у країні, вважають аналітики. "Ми підтримуємо ініціативу постачання якісних препаратів в Україну. Однак у Держлікслужби йде дуже багато часу на інспектування виробничих майданчиків і підтвердження сертифікатів", - нарікає директор департаменту зовнішніх зв'язків холдингу STADA CIS Іван Глушков. У минулому році Держлікслужба просто не встигала обробляти заявки, підтверджує співголова комітету з питань охорони здоров'я Американської торгової палати Борис Даневич.

Ситуація була ускладнена тим, що служба працювала за нормами, які давно не використовуються в Європі. Оскаржити претензії української Держлікслужби також виявилося складніше, ніж у багатьох інших державах.

Цю ситуацію, швидше за все, спробують використовувати вітчизняні компанії, прогнозують експерти. "Препарати, які перестали ввозитися в країну, - це в основному дженерики, вироблені в країнах третього світу, - констатує директор фармкомпанії Такеда Україна Євген Заїка. - Основну конкуренцію їм складають вітчизняні препарати". Наприклад, лідер фармацевтичного ринку, компанія "Фармак", спочатку щорічно виводила на ринок близько 15 нових препаратів. Плани компанії в цьому році в компанії не озвучують.

Зазначимо, що вітчизняні компанії в останні три роки підвищують ціни навіть швидше від зарубіжних. Якщо їхня загальна частка в обсязі аптечних продажів у фінансовому вираженні в 2009 році становила 27%, то в 2012 році - вже 31%. За даними галузевого сайту apteka.ua, частина вітчизняних медикаментів подорожчала за рахунок більш високих темпів зростання середньої ціни упаковки українських ліків порівняно з імпортними.

Так, за підсумками 2012 року середньозважена вартість однієї упаковки зарубіжних лікарських засобів зросла на 7,8% і склала 42,1 грн, а ціна упаковки вітчизняних виробників збільшилася на 22,1% і досягла 10,2 грн. Тим не менше, розрив між вартістю вітчизняних препаратів та ввезених залишається значним.

Учора, 4 березня, Корреспондент.biz повідомляв, що Держлікслужба наклала заборону на продаж, зберігання та застосування лікарського засобу Амізон в таблетках, покритих оболонкою, по 0,25 г, 20 штук в упаковці з маркуванням київської компанії "Фармак".

***

Дженерик - це непатентований медикамент, який є відтворенням оригінального препарату, на діючу речовину якого пройшов термін патентного захисту. Може відрізнятися від оригінальних ліків за складом доданих речовин.

Кореспондент

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас