Архів новин

Кремль спить і бачить Україну у Митному союзі

Візит Віктора Януковича до Росії, який був зірваний у грудні, нарешті, відбувся в понеділок, 4 березня. Київ чекав від нього суттєвого просування з газового питання, проте Кремль дав зрозуміти, що його більше цікавить інтеграція сусіда в Митний союз, пише українська газета "Сегодня". Саме суперечності з приводу цієї інтеграції при одночасних намірах України вступити до Євросоюзу, куди її посилено кличуть, і були, за відомостями преси, справжньою причиною скасування грудневого візиту.

Переговори президентів Януковича і Путіна пройшли в резиденції останнього в Завидово під Твер'ю. Українського лідера доставили туди на вертольоті прямо з московського аеропорту "Внуково", розповідає "Сегодня". Сторони говорили допізна, причому основна частина бесіди пройшла за зачиненими дверима. Представників ЗМІ запросили тільки на протокольну зйомку перших хвилин переговорів.

Спілкування лідерів запам'яталося тим, що, перш ніж узяти слово, Віктор Янукович вислуховував колегу, а Владімір Путін двічі перебив Януковича, через що обмін вітальними виступами перетворився на діалог, повідомляє "Комерсант-Україна". Причому російський журналіст, всупереч протокольним правилам, втрутився у розмову, акцентувавши увагу голів держав на питаннях взаємодії України і Митного союзу.

Справа в тому, що Янукович під час обміну вітаннями головний акцент зробив на газі, причому заява з цього приводу вперше містила натяк на конкретику: експерти питання пропрацювали, потрібно підбити підсумок їхніх переговорів і "серйозно просунутися вперед". Якби не "своєчасне" втручання російського журналіста з "потрібним" питанням, то створилося б враження, що саме газ буде основною темою бесіди президентів.

Але після цих слів Януковича Путін витримав паузу, під час якої представник інтернет-таблоїду Life News, "виявивши чудеса сміливості", поставив запитання, що в такому форматі зустрічі взагалі не передбачено. "Про яку саме інтеграцію України з Митним союзом зараз буде йти мова? Чи буде йти мова про приєднання до МС?" - запитав він.

"Склалося враження, що це було відрежисовано, - поділився думкою московський власкор УНІАН Роман Цимбалюк, який був присутній у залі. - Очевидно, це зроблено, щоб український президент більш чітко висловився з приводу МС, теми якого у вступному слові він торкнувся мимохідь" .

Пізніше, вже у прес-центрі, репортер одного з російських інформагентств підійшов до колеги з інтернет-таблоїду Life News, який порушив протокол, і сказав: "Якщо у тебе все було узгоджено, то попереджати треба. А якщо ні - бережися". Той у відповідь загадково посміхався, свідчить кореспондент "Сегодня". При цьому українська преса зазначає, що на сайті Life News не з'явилося новини, заради якої представник цього видання втрутився у розмову глав держав.

Зате для Путіна "несподіване" запитання було доречним: він почав довго розповідати про те, які переваги Україна отримає від вступу до МС і які втрати у неї можуть бути в разі невступу.

Що стосується Януковича, то він висловився досить заплутано. Його відповідь подає "Комсомольська правда": "У нашій співпраці з Митним союзом проходять негативні процеси, і це стосується двох сторін. Нас зовсім не радують втрати в сфері економіки у зв'язку з цим. Є різні прогнози про наш вступ: є позитивні, є і супротивники цього кроку. Зараз ця проблема більше лежить в політичній площині, ніж у економічній. Необхідно підключити до її вирішення уряди двох країн і працювати з міждержавною комісією, і коли ми зможемо розглянути всі документи, то буде повна ясність у цьому питанні ".

Цікаво, що в російській пресі "допомогу" Путіну з боку журналіста обійшли мовчанкою. "Російська газета", наприклад, взагалі написала, що "Янукович плавно перейшов до тонкої теми інтеграції в Митний союз".

Newsru.com

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут