На головну Архів новин
03/03/13

Прем’єр-ліга. "Таврія" - "Карпати" - 0:2. Відео

Як і упродовж всього зимового міжсезоння, перед першим офіційним поєдинком в році у вболівальників «Таврії» на душі було неспокійно. Ще б пак, мало того, що команда практично зірвала підготовку до весняної частини сезону і через заборону ФІФА не могла підписувати нових гравців, так тут ще й ціла низка футболістів отримали травми, а захисник Юрій Путраш не міг взяти участь у грі через перебір «гірчичників».

Втім, це проблеми «Таврії», а вболівальників «Карпат» хвилювала виключно їхня команда, а перше питання, це в якому складі «зелено-білі» розпочнуть гру. До початку зустрічі варіантів висловлювалося чимало. В підсумку Ніколай Костов зупинив вибір на наступних гравцях: у воротах Мартін Богатінов; в обороні – в центрі Іван Мілошевіч і Ігор Пластун, Павло Ксьонз та Володимир Бідловський на флангах (справа і зліва відповідно); опорник – Муртаз Даушвілі; атакувальні хавбеки – Ігор Худоб’як і Олег Голодюк; на флангах атаки Леван Кенія та Сергій Зеньов, і Олександр Гладкий на позиції центрфорварда.

Гру з центра поля розпочала «Таврія», але «Карпати» вже на 2-ій хвилині створили гольовий момент. Після вкидання м’яча з аута, Муртаз Даушвілі одним пасом розрізав оборону кримчан і вивів на очне побачення з воротарем господарів Олега Голодюка. На жаль, 17-ий номер «Карпат» перекинув круглого не лише через Сергія Погорілого, а й через поперечку воріт. Мабуть, на грі карпатівця далася в знаки деяка стартова нервозність. Вона ж призвела й до того, що Леван Кенія вже в дебюті заробив гірчичник за розмови з арбітром.

Незважаючи на гостьовий статус матчу, підопічні Ніколая Костова одразу намагалися взяти гру під свій контроль. І треба відзначити, що їм це вдалося, так само як і забити швидкий гол. Павло Ксьонз вкинув м’яч з ауту, Леван Кенія поборовся з карному майданчику із захисниками, «вигриз» м’яча і віддав його на Сергія Зеньова. Естонець з близької відстані скерував м’яч в ближній кут повз воротаря, в якого практично не було шансів врятувати ситуацію – 1:0.

Зазвичай команди, забивши швидкий гол на виїзді, відходять в оборону. Але «Карпати» й гадки не мали чинити подібне. «Леви» продовжували пресингувати таврійців навіть на їхній половині поля і на 14-ій хвилині ледь не подвоїли свою перевагу в рахунку. Олег Голодюк від правої бровки зряче подав на голову Левану Кенії, який переправляв м’яч під поперечку, але трохи забракло влучності. Втім, в атакувальних діях «Карпат» був один недолік – надто часто «зелено-білі» намагалися прорватись по центру, тим самим звужуючи ширину свого наступу.

Черговий гольовий момент наша команда створила на 21-ій хвилині, щоправда, він виник в значній мірі через помилку воротаря кримчан. Намагаючись впіймати м’яча після штрафного удару, Сергій Погорілий не зумів його зафіксувати в руках – першим на м’ячі був його тезка Зеньов, але проштовхнув він м’яча і повз кіпера, і повз рамку воріт. Могла закінчитися взяттям воріт господарів і атака гостей на 26-ій хвилині, коли партнери трохи правіше середини вивели на ударну позицію Олександра Гладкого. Центрфорвард, прикривши м’яча корпусом, із захисником на плечах метрів з 12-ти з правої намагався поцілити в дальню «шістку», але вдало зіграв воротар.

Керманич «Таврії» Олег Лужний, будучи не задоволеним грою своєї команди, вирішив, що головна проблема в лінії нападу і замість Махача Гаджиєва випустив на поле вихованця «Карпат» Максима Фещука. Напевне, Олег Романович сподівався на психологічний ефект свого ходу: зазвичай, гравці дуже ефективно грають проти своїх колишніх команд. Але вихід Макса жодним чином не вплинув на перебіг подій на полі. «Карпати» продовжували контролювати гру, раз-по-раз загрожуючи воротам сімферопольців. А господарі, і Максим Фещук в тому числі, практично всю свою увагу змушені були зосереджувати на обороні власних воріт. Але це в них виходило не найкращим чином і на 42-ій хвилині на табло запалали цифри – 0:2. Сталося це після того, як Ігор Пластун зі штрафного зі своєї половини поля навісив м’яча на лінію штрафного майданчика господарів, де Павло Ксьонз, вигравши боротьбу на другому поверсі, головою скинув круглого на хід Олександру Гладкому і 10-ий номер нашої команди без проблем вдруге змусив таврійців розпочинати гру з центра поля. Тим самим Сашко ще раз засвідчив, що в «Карпатах» він відновлює свою колишню славу голеадора.

Що ж до господарів, то другий пропущений м’яч їх не лише засмутив, а й почав виводити з рівноваги їхню нервову систему. Зокрема, Аніс Буссаіді мало того, що відверто фолив проти карпатівців, то ще й намагався довести арбітру свою правоту і обурювався його рішеннями. А закінчився перший тайм тим, що чергова атака «Карпат» ледь не завершилась третім взяттям воріт «Таврії». Це Кенія в фіналі швидкої контратаки опинився на забійній позиції в межах карного майданчика, але забарився з ударом і в останній момент Селіо вибив у нього м’яч з-під ніг. Втім, і два м’ячі переваги після першого тайму – більш ніж серйозна заявка на перемогу.

Другий тайм, напевне, отримавши наганяя від тренера команди, таврійці розпочали значно активніше, і вже на 47-ій хвилині створили перший гольовий момент. Після довгої діагоналі в центр карного майданчика гостей капітан господарів Сергій Назаренко головою, з відскоком від газону, пробив в ліву «шістку» воріт Мартіна Богатінова, але сейв македонця залишив рахунок незмінним. Цей момент додав підопічним Олега Лужного впевненості і вони все рішучіше почали переходити на половину поля «Карпат». Зазначимо, що після перерви в складі «Таврії» на поле вийшов ще один екс-карпатівець Юрій Габовда, який замінив 18-річного Владислава Павленка, для якого сьогоднішня гра була дебютом в Прем’єр-лізі.

Втім, поступово «Карпати» відсунули гру від своїх воріт, а на 58-ій хвилині створили перший гольовий момент в другому таймі. Після довгої передачі верхом з глибини поля Сергій Зеньов головою скинув м’яча на Олександра Гладкого і автор другого голу, пробиваючи з розвороту, ледь не оформив «дубль» – круглий пройшов повз стійку. За дві хвилини Сашко отримав ще одну нагоду забити, але отримавши м’яча від Муртаза Даушвілі і обігравши двох захисників, вдруге поспіль не влучив у рамку. Зазначимо, що в обох епізодах карпатівець пробивав по воротах із серйозним супротивом зі сторони захисників.

Загалом треба відзначити, що в порівнянні з першим таймом, коли була тотальна перевага «зелено-білих», в другій половині гра помітно вирівнялася і тривала на зустрічних курсах. Причому, не можна сказати, що карпатівці заспокоїлися, радше, це таврійці, яким не було що втрачати, почали грати більше агресивно.

На 65-ій хвилині Ніколай Костов провів першу заміну. Замість Сергія Зеньова, якому наразі, після тривалого лікування, ще важко грати всі 90 хвилин, на поле вийшов новачок команди Марселіньо. Щойно бразилець вийшов на поле, як таврійці ледь не відіграли один м’яч. Після подачі кутового з лівого флангу, оборонці «Карпат» винесли м’яча прямо на ногу Маріну Любічічу і кремезний балканець потужно пробив з лівої. На щастя для нашої команди, шкіряний снаряд пролетів повз рамку воріт. А на 69-ій хвилині стався епізод, який поховав останні надії кримчан на порятунок. В жорсткій боротьбі за м’яч між Олегом Голодюком та Анісом Буссаіді арбітр матчу Олександр Дердо зі сторони останнього вгледів грубість і дістав з кишені жовту картку. Для тунісця це був другий гірчичник в матчі, тому він був змушений покинути поле.

Отримавши в додаток до переваги у два м’ячі ще й чисельну більшість, Ніколай Костов вирішив підсилити гру і замість Олега Голодюка, який так само, як і Сергій Зеньов, добряче вже попрацював у матчі, випустив чи не найбільш креативного гравця нашої команди Семіра Штіліча. З появою на полі боснійця «Карпати» ледь не в прямому розумінні слова закрили «Таврію» на її половині поля і створили два стовідсоткові моменти, після яких м’яч дивом не опинявся в воротах. На 78-ій хвилині, після флангової передачі зліва, Олександрові Гладкому, про якого геть забули оборонці, залишалося лише з шести мтерів скерувати м’яча в ворота. Втім, він надто недбало поставився до реалізації моменту і в підсумку був змушений почухати потилицю, після того як круглий пройшов повз стійку. А за хвилину вже Леван Кенія затяжну атаку «Карпат» завершував ударом п’ятою метрів з восьми, але цього разу таврійців від третього голу врятувала реакція Сергія Погорілого.

Але треба віддати належне і господарям, які в свою чергу зуміли провести кілька небезпечних атак. Однак ударам Сергія Назаренка та Максима Фещука забракло влучності. А у фіналі гри ще кілька небезпечних атак провели «Карпати». Зокрема, свою майстерність проявити Сергія Погорілого змусили Ігор Худоб’як, Леван Кенія та Марселіньо.

19-ий тур. 03.03.2013, 16:00. «Локомотив», Сімферополь.
Сонячно. +7°С

Арбітр – Олександр Дердо (Одеська обл.).

Асистенти арбітра: Олексій Андреєв (Донецьк), Олександр Корнійко (Полтавська обл.).
Додаткові асистенти: Дмитро Кутаков, Сергій Скрипак (обидва – Київська обл.).

Четвертий арбітр – Едуард Курцеба (Одеса).

Делегат ФФУ – Володимир Фощій (Черкаси).
Інспектор ФФУ – Ігор Хіблін (Хмельницький).

«ТАВРІЯ»: Погорілий, Любічіч, Едуардо, Дос Сантос, Шиндер, Назаренко, Буссаіді, Павленко (Габовда, 51), Гомес, Гуменюк, Гаджиєв (Фещук, 29).
Запасні: Сітало, Єзерський, Матвієнко, Погорельцев, Мельник.
Головний тренер – Олег Лужний.

«КАРПАТИ»: Богатінов, Бідловський, Мілошевіч, Пластун, Ксьонз, Голодюк (Штіліч, 71), Даушвілі, Кенія, Зеньов (Марселіньо, 65), Худоб’як, Гладкий (Вукчевіч, 82).
Запасні: Мисак, Гаращенков, Озарків, Кополовець.