01/03/13
Щорічно в Україні виявляють 25 тисяч нових випадків захворювання на глаукому, яка серед причин сліпоти посідає друге місце. Серед усіх офтальмологічних захворювань глаукома є найпідступнішою. Непомітно і, як правило, безболісно вона призводить до повної незворотної втрати зору – сліпоти. Найчастіше це відбувається внаслідок підвищення очного тиску.
Глаукома має хронічний тривалий перебіг і потребує постійного лікувально-діагностичного спостереження. Людина повинна знати свою приналежність до групи ризику:
- вік за 40 років;
- схильність до спазму судин;
- наявність глаукоми у батьків;
- супутня судинна патологія (цукровий діабет, мігрені);
- тютюнопаління;
- травми та хірургічні втручання на очах.
На жаль, у зв’язку із безсимптомним перебігом на початкових стадіях кожен другий пацієнт не підозрює про наявність цієї недуги, не отримує лікування та не спостерігається у лікарів. Для прикладу, у Києві щорічно виявляється при оглядах населення 1,3-1,5 тисяч нових випадків глаукоми.
Хоча вилікувати глаукому неможливо, сучасні методи лікування дають змогу призупинити її прогресування, зберігаючи при цьому зір і працездатність людини та запобігаючи сліпоті і інвалідності.
Враховуючи актуальність питання (в Україні глаукома посідає друге місце серед причин інвалідності по зору та перше в контингенті накопиченості інвалідності) Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА з 4 до 18 березня вдруге проводить у лікувально-профілактичних закладах області акцію «Дні діагностики та профілактики глаукоми у Львівській області». Такі акції мають дуже велике профілактичне значення. Адже минулого року, упродовж двох тижнів акції масове вимірювання внутрішньоочного тиску було проведено 31 тисячі 114 жителям Львівщини у віковій категорії після 35 років.
7 тисяч 196 тонометрій зроблено у Львові, 22802 тонометрії в області.
За словами головного позаштатного офтальмолога Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, кандидата медичних наук Олександри Павлів: „Під час акції було виявлено 1027 осіб з підвищеним внутрішньоочним тиском. Це 3,3% від загальної кількості обстежених. З підозрою на глаукому виявлено 352 особи. Всі ці пацієнти скеровані для подальшого обстеження в обласний глаукомний кабінет”.
Медики закликають: бережіть зір! Звертайтесь в офтальмологічні кабінети поліклінік за місцем проживання або у глаукомний кабінет Львівської обласної клінічної лікарні за адресою м. Львів, вул. Некрасова,35, офтальмологічне відділення (тел.278-62-45). Саме тут можна безкоштовно пройти обстеження на глаукому в повному обсязі.
Проведення акції приурочене до Всесвітнього дня боротьби з глаукомою, який світова громадськість відзначатиме 12 березня.
Контактний телефон для отримання додаткової інформації:
278-67-32 – Павлів Олександра Борисівна, головний офтальмолог Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.
Щоденний Львів