Архів новин

На колегії департаменту агропромислового розвитку ЛОДА обговорили перспективи роботи агропромислового комплексу області на 2013 рік

У вівторок, 26 лютого, відбулося засідання колегії департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації, інформує прес-служба ЛОДА. Участь у роботі колегії взяли перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич, заступник директора ринку «Шувар» Іван Стефанишин, а також заступники голів райдержадміністрацій, начальники районних управлінь агропромислового розвитку, керівники обласних служб та інспекцій галузі.

Учасники засідання розглянули ряд питань, зокрема підсумки роботи агропромислового комплексу області у 2012 році та перспективи на 2013 рік, актуальні питання розвитку сільськогосподарської кооперації, стан підготовки до весняно-польових робіт.

Т.в.о. директора департаменту Роман Верещинський, доповідаючи щодо роботи агропромислового комплексу області у 2012 році та перспектив на поточний рік, поряд з позитивними показниками розвитку агропромислового комплексу відмітив ряд проблемних питань, котрі потребують вирішення у 2013 році, зокрема залучення до сільськогосподарського виробництва ріллі, що не використовується, розвиток галузі молочного скотарства, створення робочих місць на селі.
Про першочергові завдання розвитку кооперації розповів заступник директора департаменту агропромислового розвитку-начальник управління харчової і переробної промисловості, розвитку сільських територій, інвестицій та аграрного ринку Андрій Чопик. Він також поінформував присутніх про плани щодо надання фінансової підтримки за рахунок коштів обласного бюджету на створення матеріально-технічної бази кооперативів.

Колегія також розглянула матеріально-технічне забезпечення комплексу весняно-польових робіт в господарствах області. Як зазначив начальник відділу виробництва, маркетингу продукції рослинництва та технічного забезпечення Ігор Вус, матеріально-технічне забезпечення здійснюється відповідно до визначених планів і за темпами випереджує відповідний період 2012 року. Він також додав, що на сьогодні вже повністю підготовлено насіннєвий матеріал, відбувається накопичення мінеральних добрив, засобів захисту рослин, паливо-мастильних матеріалів, ремонт та налагодження техніки.

В обговоренні згаданих питань також взяла участь старший науковий співробітник Інституту сільського господарства Карпатського регіону Марія Свідерко, яка засвідчила, що метеорологічні умови на Львівщині були сприятливими для перезимівлі озимих культур і за спостереженнями науковців інституту загибель рослин у посівах не перевищувала 2 %. За її словами, тепер важлива роль відводиться технологічним елементам догляду у весняний період. Вона також розповіла, що для правильного прийняття рішень сільгоспвиробниками в залежності від різних конкретних умов, котрі можуть скластися у цей період, Інститут СГ КР розробив та направив у радони області рекомендації щодо догляду за озимими колосовими та сівбою ярих зернових у господарствах Львівщини під урожай 2013 року.

Богдан Матолич, підсумовуючи результати роботи колегії, наголосив на необхідності виваженого підходу до використання бюджетних коштів з метою їх спрямування на ті напрямки, які дадуть найбільший ефект. Він також відмітив, що основна роль влади у процесі виробництва сільськогосподарської продукції – це забезпечення товаровиробників методичними, освітницькими та управлінськими заходами.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут