Архів новин

Кучма вважає керівництво Укрінформу професійно непридатним

Екс-президент Леонід Кучма написав прем'єр-міністру Миколі Азарову відкритий лист через інформацію про нібито його затримання, поширену державним агентством Укрінформ.

"Звернутися до Вас з цим листом змусив мене безпрецедентний випадок. Кілька днів тому в мережі інтеренет розповсюдили наклепницьку дезінформацію, що ганьбить мою честь і гідність. Подібного роду "зливи"- не новина. Свого часу, як ви пам'ятаєте, їх активно використовували проти мене , як проти чинного президента держави", - йдеться в листі.

За його словами, час від часу це повторюється і зараз. Ініціаторами подібних акцій, як правило, зазначає Кучма, виступають нечистоплотні політики, а для тиражування фальшивок використовуються брудні технології інформаційних війн. "Так і тут." Сенсацію "зробили за допомогою сайту, який був зареєстрований у березні минулого року вітчизняним реєстратором, але за межами України. Сайт і зараз не в Україні, а наповнюється контентом саме з території нашої держави", - заявив він.

"Мабуть, не було б сенсу досить докладно розповідати про технології чергової провокації, якби не два моменти. По-перше, спроби деяких зганьбити мою честь, гідність та ділову репутацію - не тільки удар особисто по Леоніду Кучмі. Так, упевнений, у черговий раз намагаються завдати удару по іміджу української держави", - повідомляється в листі.

"По-друге, і це особливо вразило: вперше за всю історію незалежної України до тиражування фальшивки (з посиланням, до речі, на невідомий сайт) вдалося державне агентство Укрінформ. Причому тоді, коли всім стало зрозуміло, що чутки, закинуті в інтернет, є відвертою провокацією", - додав Кучма.

Він вважає, що нинішнє керівництво Укрінформу або є професійно непридатним, або грає за чиїмось брудним сценарієм. "Сподіваюся, шановний Миколо Яновичу, що Ви зможете відповісти на це питання. Тому що про події в нашій країні, діяльність влади у світі дізнаються саме з повідомлень Укрінформу", - заявив Кучма.

Нагадаємо, 20 лютого маловідомий сайт Сrimelist.ru опублікував інформацію про нібито затримання екс-президента Леоніда Кучми в аеропорту Київ. Непідтверджену інформацію передрукували ряд великих українських і російських онлайн-видань, в тому числі ТВі.

21 лютого офіційні органи назвали помилковою інформацію про нібито затримання Кучми, однак джерело державного агентства Укрінформ підтвердило, що екс-президент нібито був затриманий в аеропорту.

Пізніше Кучма пояснив ситуацію з нібито своїм затриманням в аеропорту Київ, повідомив він журналістам вже в Харкові. "А чому повинні були мене затримати? Той, хто таке придумав, - у нього не все в порядку з головою", - заявив він. За його словами, насправді він летів з аеропорту Бориспіль, а виліт його рейсу був затриманий через погані погодні умови, а саме сильний снігопад.

Кореспондент

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут