Архів новин

Янукович підтвердив курс України на євроінтеграцію

Європейська інтеграція України не підлягає ревізії. Про це заявив Президент України Віктор Янукович в ході прес-конференції в рамках саміту Україна-Європейський Союз (ЄС) в Брюсселі.

"Ми багато говорили з Президентами Баррозу і Ромпеєм (президент Європейської ради Херман ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу). Я розповідав неодноразово про особливості України і Митного союзу (МС). Безумовно, ми шукали і будемо шукати можливість співпраці з МС. такої моделі поки немає, вона не відпрацьована. Але ми ведемо переговори, і ми будемо робити все, щоб знайти таку модель ", - сказав Янукович.

При цьому він вважає неможливим ревізію європейської інтеграції. "Що стосується інтеграції України в ЄС - це стратегічне питання, він визначений. Це відповідає законам, прийнятим в Україні. Основний з них - закон про основи зовнішньої і внутрішньої політики ... І це не підлягає жодним ревізіям. Це питання визначено", - зазначив глава української держави.

При цьому Баррозу нагадав, що неможливо членство одночасно, як в ЄС, так і Митному союзі. Однак Україна має економічні відносини з РФ, тому повинна знайти формулу такої співпраці. "Від України залежатиме те, як вона буде вибудовувати свої відносини в регіоні та світі. Але я чітко заявляю, що у нас є мета - економічна інтеграція та політична асоціація", - зазначив Баррозу.

За підсумками саміту керівники ЄС та Президент України підтвердили намір підписати угоду про асоціацію і ЗВТ між ЄС та Україною як тільки будуть виконані всі умови і стане очевидним прогрес України на цьому шляху.

Керівники ЄС також сподіваються, що це може відбутися в листопада 2013 р. на саміті країн "Східного партнерства" у Вільнюсі. Україна, зі свого боку, підтвердила налаштованість на виправлення проблем, зафіксованих за підсумками саміту, який відбувся в Києві в 2011 році, і висновках міністрів закордонних справ Ради Європи, оприлюднених у грудні 2012 року. Зокрема, мова йде про застосування "політично вмотивованого правосуддя" і недоліків при встановленні результатів парламентських виборів 2012 року, говориться в спільній заяві.

Попередня оцінка виконання Україною взятих зобов'язань повинна бути проведена в травні 2013 р.

Лідери ЄС та України у спільній заяві також підкреслили важливість поліпшення бізнес-клімату в Україні, щоб угода про вільну торгівлю могла заробити відразу ж після її остаточного підписання сторонами.

Що стосується можливостей України інтеграції з МС, то ще Штефан Фюле, перебуваючи в Києві минулого місяця, заявив, що одночасна інтеграція в кілька міждержавних об'єднань неможлива.Україна очікує на підписання угоди про асоціацію з ЄС, включаючи положення про зону вільної торгівлі, в листопада 2013 р. на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. Про таку возможностізаявіл під час свого візиту до Києва 7-8 лютого єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле. Він також зазначив, що Євросоюз не збирається підписувати з Україною угоду про зону вільної торгівлі раніше, ніж буде підписано угоду про асоціацію.

Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнього становища в Україні.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут