Архів новин

Папа Римський 28 лютого покине Ватикан

Венедикт XVI востаннє відслужив недільну месу та звернувся з промовою до вірян. На площі Святого Петра в Римі послухати останнє повчання понтифіка зібралися майже 200 тисяч католиків з усього світу. У середу Папа Римський виступить на останній загальній аудієнції, а в четвер після зустрічі з кардиналами відбуде до літньої папської резиденції. О 8-й вечора 28 лютого папський престол спорожніє, а вже наступного дня кардинали почнуть готуватися до проведення конклаву, аби обрати нового понтифіка.

“Дорогі брати й сестри. Господь кличе мене “вийти на гору”, ще більше посвятитися молитві та роздумам,” – виголосив Папа перед проказуванням молитви “Ангел Господній”. “Але це не означає покинути Церкву, навпаки, якщо Бог від мене вимагає цього, то це для того, щоб я міг і надалі служити їй з тією самою посвятою і з тією ж любов’ю, з якими я це намагався дотепер робити, однак, у спосіб, більш відповідний для мого віку та моїх сил”.

Як завжди, Папа звернувся до вірян кількома мовами. Він подякував католикам за їхню любов та підтримку в цей особливий, за його словами, для нього та для Церкви момент. Про це повідомив телеканал Euronews.

Також у неділю, 24 лютого, після проповіді Папа Римський Бенедикт XVI залишив у Twitter свій останній пост, попросивши всіх католиків молитися за себе і церкву. "У цей дуже особливий момент прошу вас молитися за мене і церкву, як завжди, звертаючись до провидіння Божого", - написав священнослужитель у своєму мікроблозі. Twitter з'явився у Папи Римського в грудні минулого року. За час його існування він набрав більше двох мільйонів читачів.

Очікується, що Бенедикт XVI залишить посаду глави католицької церкви 28 лютого.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут