Архів новин

Президент не розпустить Верховну Раду

Президент України Віктор Янукович навіть не думає про розпуск Верховної Ради. Про це на брифінгу заявив глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна. "Тільки Конституційний суд України може дати відповідь на питання, чи отримує право Президент розпустити парламент, якщо Верховна Рада України не працювала протягом 30 днів, але сесія не була відкрита... Є різні точки зору із цього приводу. Одні юристи стверджують, якщо сесія не була відкрита, то такого права Президент не отримує... Моя особиста точка зору полягає в тому, що такий термін наступає, якщо я не помиляюся в датах, 7 березня", - сказав Єфремов.

Він повідомив, що зустріч з Президентом була на початку процесу блокування. "Президента турбує положення справ у парламенті, він зацікавлений у тому, щоб парламент працював", - зазначив нардеп. На уточнююче питання про настрої Президента відносно розпуску Ради Єфремов відповів: "Як мені здається, він у цьому напрямі навіть не думає. Немає прецеденту".

Нагадаємо, опозиція блокує роботу парламенту з 5 лютого, вимагаючи особистого голосування депутатів. Згідно з українським законодавством, як вважають експерти, якщо парламент не зможе запрацювати до 6 березня, то вже наступного дня Президент Віктор Янукович отримає право достроково припинити повноваження Ради.

Раніше нардеп з фракції ПР Володимир Олійник говорив про те, що 30-денний термін, відпущений парламентаріям, щоб почати роботу, закінчується 5 березня. Як бачимо, навіть щодо дати не існує єдиної думки, що вже говорити про трактування законодавчих норм.

Вчора очікувалося, що робота ВР може бути розблокована, проте лідери фракцій так ні до чого і не домовилися, хоча можливість відновлення роботи допускали і в "Свободі" і в "Ударі", який зажадав від більшості чітко визначитися з терміном введення в дію нової системи для голосування у Верховній Раді. Сьогодні депутат Олійник заявив, що переговорів про розблокування трибуни на сьогоднішній день не планується, а Єфремов сказав, що вони заплановані на завтра.

Те, що переговори по введенню системи персонального голосування наближаються до кінця і розблокування ВР можна чекати з дня на день, стало зрозуміло після того, як опозиція позавчора повідомила про те, що текст закону про зміни в регламент опозиція вже погодила і передала документ спікерові Володимиру Рибаку. Проте окремі депутати відзначають недосконалість тексту проекту.

ПР, своєю чергою, звинувачує опозицію у висуненні нових вимог по розблокуванню трибуни Верховної Ради. За словами депутата Олійника, у Партії регіонів створюється враження, що по досягненні домовленостей по одному з питань, виникають все нові і нові проблеми і вимоги. Поки переговори лідерів фракцій рухаються до завершення, депутати продовжують блокувати трибуну і президію Верховної Ради.

Що стосується можливості перевиборів, то і більшість, і опозиціонери заявляють, що готові до них. Проте, регіонали кілька разів заявляли, що перевибори - не кращий варіант розвитку подій, хоча їх заступник голови фракції Михайло Чечетов і говорив про свою упевненість в беззастережній перемозі ПР на можливих перевиборах, які будуть проведені на мажоритарній основі. Деякі джерела в ПР заявляли про майбутні перевибори як про точний факт. Віце-спікер Ради, представник "Свободи" Руслан Кошулинський вважає заяви регіоналів блефом, на його думку ніяких перевиборів не буде. Проте опозиціонери також говорили про те, що готові до перевиборів - причому як до парламентських, так і президентських.

РБК-Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут