Архів новин

Чемпіонат України з історичного середньовічного бою: у Львові зустрінуться понад 90 найкращих бійців

23 лютого, львів’яни та гості міста зможуть відвідати перший відкритий Чемпіонат України з історичного середньовічного бою. Відтак, з усієї країни до Львова з’їдуться найкращі спортсмени та історичні реконструктори, інформують організатори.
Географія чемпіонату презентує територію усієї України: участь у змаганнях візьмуть бійці і команди Києва, Харкова, Сум, Одеси, Дніпропетровська, Кіровограда, Хмельницького, Житомира та Львова. Зберуться понад 90 учасників, які представлятимуть 12 клубів.

Чемпіонат стане останнім етапом відбору бійців до збірної України. 8-12 травня вони боротимуться за звання чемпіонів світу на «Битві націй» у Франції. До збірної увійдуть 35 бійців. Максимальна кількість – 50. Але, як зазначають організатори, менша кількість дозволить збільшити конкуренцію, а отже – ефективність та рівень самих бійців. Зараз збірна УКраїни посідає друге місце у світовому рейтингу.
«Таке у Львові відбудеться вперше. Проходили різні фестивалі біля Львова, але змагань такого масштабу і спортивного характеру не було. До Львова приїдуть найкращі бійці України, які займаються вже багато років. Ми бачимось на фестивалях, спортивних подіях, але вперше в історії України відбудеться відкритий, спортивний Чемпіонат, куди запросять глядачів. Цими боями займаються в усьому світі. Зараз відбувається ряд відбіркових змагань у Франції, Німеччині, Японії, Америці. Це цікаво, технічно та історично достовірно. Цей вид спорту особливий тим, що поєднує бойову, спортивну складову та культуру епохи кожного окремого народу і нації», - розповів Ярема Іванців, голова оргкомітету чемпіонату України з історичного середньовічного бою, голова ЛМГО «Чорна Галич».
На Чемпіонаті з Історичного Середньовічного Бою у Львові можна буде побачити бійців різних військових культур та народів. Змагатимуться у двох номінаціях. Перша відкриватиме Чемпіонат – це номінація «тріатлон». У ній сходяться два бійці, які визначають, хто з них сильніший, застосовуючи чіткі (технічні) удари по противнику. У бою використовуються два види мечів: півтораручний та одноручний. У номінації 5?5 переможцем визначається ціла команда. До команди входять 8 осіб: 5 – основний склад, 3 – запасні. Завдання полягає у тому, щоб за допомогою дозволених прийомів і дій вибороти перемогу у супротивника. Перемагає та команда, яка змогла покласти команду противника на землю. Падіння бійця говорить про те, що він виведений з бою.
Кожна команда займається реконструкцією конкретного періоду та регіону. Як зазначають організатори, це надає великої різноманітності обладункам та зброї, яку вони використовують.

"Більшість українських клубів реконструюють або Європу (Францію, Англію, Італію), або монголів, Іран. На наших теренах мало хто реконструює Русь. Ми намагаємося відновлювати культуру нашого регіону, популяризувати період розквіту Київської Русі. Ми хочемо максимально пропагувати нашу культуру», - розповів Фелікс Рябовол, кандидат у бійці збірної України з історичного середньовічного бою.

«Ми намагаємося, щоб бої були максимально наближеними до середньовічних, щоправда, з певними обмеженнями. Зброя затуплена, щоб не поранити суперника. Обладунки, шоломи, одяг, все решту можна максимально реконструювати. Також є певні обмеження у техніках бою. Можна застосовувати практично всі удари, але за винятком колючих та ударів у відкриті зони – обличчя, стопи. Ризик травматизму є, але не надто великий», - додає Ярема Іванців.Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут