Архів новин

Банки розпродують борги колекторам

Райффайзен Банк Аваль (РБА) реалізував портфель проблемних кредитів на 55 млн гривень, повідомило Forbes.ua джерело на колекторському ринку. Ці дані підтвердили представники ще двох компаній-колекторів.

Повідомляється, що на торги були представлені в основному старі беззаставні кредити фізосіб. У самій фінустанові факту проведення конкурсу не заперечують. "Тендер з продажу роздрібного портфеля в грудні був - обсяг проданого портфеля обчислювався десятками мільйонів гривень", - повідомили в банку.

Видання зазначає, що грудневий тендер - лише репетиція більш великої операції. За відомостями одного з топ-менеджерів Авалю, банк планує продати портфель проблемних кредитів величиною 1 млрд гривень. "Це (продаж портфеля на 55 млн гривень - ред.), Напевно, була тестова угода. Вони хотіли подивитися, якою буде реакція", - упевнений екс-голова правління банку Форум Ярослав Колесник.

Так, умови грудневого тендера були незвичайними для українського ринку - банк вимагав від його учасників присутності не тільки факторингової компанії (такими володіють всі колекторські фірми), але і компанії з управління активами (КУА). Раніше механізм списання проблемних боргів через КУА був використаний Альфа-Банком і ОТП Банком, однак вони не проводили ринкових тендерів, а задіяли свої компанії.

Як зазначив представник однієї з колекторських компаній з посиланням на топ-менеджера банку, Аваль планує продавати проблемні борги тільки за дуже вигідною для себе ціною - зі знижкою максимум 50%, щоб не псувати балансові показники. Мабуть, для цього і знадобилася КУА.

"Швидше за все, була домовленість, що КУА, підконтрольна ПрімоКоллект, створює окремий венчурний фонд для Райффайзен Банку Аваль або буде керувати корпоративним фондом, створеним самим банком", - вважає Олександр Калиновський, з 2006 по 2010 роки - голова КУА Альфа управління капіталом.

Раніше повідомлялося, що Swedbank продав портфель кредитів роздрібних позичальників на 2,84 млрд грн за суму всього в 167 млн ??грн.

Кореспондент

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут