Архів новин

Компартія готує референдум про вступ до Митного союзу

Комуністична партія починає кампанію з підготовки до проведення всеукраїнського референдуму про вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю й Казахстаном.
"Збір підписів ми почнемо вже в березні 2013 року", - сказав депутат від Компартії Олександр Голуб газеті "Комерсант-Україна", інформує Українська правда.

На всенародне обговорення КПУ планує винести лише одне питання: чи підтримують громадяни України вступ країни до Митного союзу.

"Що стосується іншого питання – про Євросоюз, то тут рішення за президентом. Якщо він вважатиме за необхідне поставити громадянам питання про інтеграцію з ЄС – нехай так і буде", - заявив виданню перший секретар ЦК КПУ народний депутат Петро Симоненко.

"Для нас головне, щоб громадяни визначили вектор руху України й висловилися про перспективи членства в МС", - наголосив він.

За словами Симоненка, комуністи закінчать роботу з підготовки до проведення референдуму в липні.

"Потім ми будемо чекати рішення президента щодо дати референдуму", - додав лідер комуністів.

Референдум має відбутися в останню неділю 50-денного терміну, який починається в момент підписання головою держави відповідного указу.
Представники опозиційних фракцій парламенту збираються перешкоджати ініціативі Компартії.

"Опозиція проведе інформаційну роз'яснювальну кампанію для населення, у ході якої розповість про ризики вступу до Митного союзу", - сказав заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

"Більше того, сам закон про референдум був ухвалений із порушенням Конституції, і опозиція буде будь-якими способами домагатися його скасування", - заявив він.

Як відомо, новий закон "Про всеукраїнський референдум" значно спрощує процедуру імплементації ухвалених у ході опитування рішень і виключає участь парламенту в цьому питанні.

Включення до списку питання про європейські устремління України зробить проведення альтернативного референдуму неможливим, бо згідно з п. 11 ст. 31 закону "Про всеукраїнський референдум" ЦВК не зареєструє ініціативні групи, які виносять на референдум питання, які за змістом чи за суттю тотожні питанням, які вже винесені на референдум іншою групою.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут