Архів новин

Братів Бакієвих, які переховуються у Білорусі, засудили у Киргизстані

Військовий суд Киргизстану у вівторок заочно засудив екс-президента республіки Курманбека Бакієва до 24 років колонії посиленого режиму, а екс-голову Служби держохорони Жаниша (Жанибека) Бакієва - до довічного позбавлення волі, передає РИА Новости.

У квітні 2010 року в Киргизстані відбувся державний переворот, у результаті якого влада перейшла до рук тимчасового коаліційного уряду, що складається з лідерів опозиційних партій. При цьому загинули близько 90 людей, близько тисячі отримали поранення. Екс-президента Курманбека Бакієва, його брата Жаниша (Жанибека) Бакієва, які втекли з країни, а також інших наближених до них осіб, було заочно звинувачено у низці тяжких злочинів, зокрема у масовому вбивстві, пов'язаному з перевищенням посадових повноважень, і оголошено в міжнародний розшук.

Згідно з вироком суду екс-глава держави визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених статтею КК Киргизстану "зловживання службовим становищем". Екс-президент загалом засуджений до 24 років позбавлення волі з конфіскацією майна і відбуванням покарання в колонії посиленого режиму.

Жаниш Бакієв визнаний винним за шістьма статтями КК республіки, в тому числі про масове вбивство, і засуджений до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна. Крім того, його позбавили всіх військових заслуг і звання "генерал-лейтенант".

Курманбек та Жаниш Бакієви тепер переховуються від киргизького правосуддя на території Бєларусі. На даний момент у Бішкеку проходить ще один судовий процес у справі про масовий розстріл демонстрантів під час держперевороту 2010 року.

Як повідомлялося, Курманбека Бакієва і його молодшого брата Жанибека звинувачують у причетності до організації вбивства Медета Садиркулова, що обіймав в 2007-2008 роках пост керівника президентської адміністрації.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут